reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

İki kişinin kullanabildiği, yük taşınabilen elektrikli bisiklet [Video]

Zaman zaman karşımıza çıkan en ilginç elektrikli bisiklet modellerinden birisi de Almanya merkezli Hase Bikes‘tan gelen gelen Pino 2021 oldu.

Advertisement

Elektrikli bisiklet modellerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte bu pazarın en yenisi Hase Bikes imzalı Pino 2021, oldukça modüler yapıda ve daha önce gördüklerimize çok da benzemiyor. Bu modelin ilk olarak elektrik altyapısını aradan çıkaralım. Model 250W gücünde Shimano Steps E6100 elektrik motoru üzerine kuruluyor ve orta kısmında 504 Wh pil paketi taşıyor. Henüz detaylı hız ve menzil değerleri verilmeyen bisiklet, genel olarak çok uzun mesafelere odaklanmıyor ve daha çok şehir için kullanımı için uygun görünüyor. Ancak bu araziye çıkılamayacağı anlamına gelmiyor. Bu bisikletin en farklı yanı ise kesinlikle gövdesi oluyor. İlk olarak model çift pedal sistemi sayesinde aynı anda iki kişi tarafından kullanılabiliyor. Ön kısmı modüler ve hareketli tasarlanan elektrikli bisiklet Pino 2021, çocuklar ya da yetişkinlerin öne oturarak ikinci pedal sistemini çevirmesine imkan tanıyor. Bu sayede elektriğe ihtiyaç duymadan yol almayı kolaylaştıran bisikletin, bu ön kısmı aynı zamanda yük taşımak için de aktif olarak kullanılabiliyor. Yani bu model aynı zamanda bir kargo bisikleti konumunda da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet Pino 2021 fark yaratmayı biliyor

Ön kısmında yapısı gereği arkaya oranla daha ufak lastiğin tercih edildiği bisiklet Pino 2021, disk frenlere sahip ve ana sürücü için alışılmışın dışında bir gidon yapısı benimsiyor. Tüm bu anlattıklarımızı yukarıda izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosundan daha iyi görebileceğiniz bisiklet, açıklandığı kadarıyla hiç ama hiç ucuz değil. Modelin Avrupa’da tam 8.561 euro gibi inanılmaz bir fiyatı bulunuyor deniyor. ABD fiyatı ise 10 bin doları geçiyor. Bu fiyatlar yurt dışında neredeyse otomobil seviyesine yaklaşıyor.