reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Son dönemde gördüğümüz en dikkat çekici elektrikli bisiklet ile tanışın

Elektrikli bisiklet pazarında birçok dikkat çekici model karşımıza çıkıyor. Ryuger Bikes tarafından hazırlanan Eidolon BR-RTS ise başka bir seviyede yer alıyor.

Avustralya merkezli Ryuger Bikes imzasını taşıyan Eidolon BR-RTS, tasarımıyla çok ama çok dikkat çekmeyi başaran bir karbon fiber elektrikli bisiklet modeli. Karbon gövdesi sayesinde çok heybetli görünmesine rağmen 19 kg’dan hafif olan bisiklet, gövdeye gizlenen süspansiyon sistemleriyle konforlu sürüş getiriyor. Görüntüsü öyle durmasına rağmen direkt olarak arazi odaklı olmayan etkileyici BR-RTS, aktarıldığı kadarıyla gücünü Shimano Steps e8000 elektrik motorundan alıyor. Bu 250W gücündeki 70 Nm tork üreten motor ile bisiklet yasal limitler çerçevesinde 25 km/s hıza çıkabiliyor. Pil paketi 504 Wh seviyesinde olan bisiklet, ilginç olarak çift diskli hidrolik disk frenler kullanıyor. Bu sayede fren performansı çok üstün seviyede olan Eidolon BR-RTS, istenirse 29 inç yol lastikleri, istenirse de kar ve kum üstü kullanıma özel 26 inç kalın lastikler ile tercih edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eidolon BR-RTS elektrikli bisiklet pazarının 

Firma tarafından açıklandığı kadarıyla iki farklı renk seçeneğiyle üretime alınan bisikletin fiyatı henüz belli değil. Ancak böyle bir bisikleti kesinlikle ama kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. Burada fiyatı artıran en büyük etken karbon fiber monokok gövde oluyor. Ancak Shimano imzalı motor ve diğer donanımlar da çok yüksek fiyatlar ortaya çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan yeni telefonu için gelen montaj videosu