reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3 Convertible

CEO Herbert Deiss sordu; Volkswagen ID.3 Convertible’a ne dersiniz?

Volkswagen ID.3 Convertible, elektrikli otomobil ailesini kısa sürede zenginleştirmeye hazırlanan markasının sürpriz hamlelerinden olabilir.

Elektromobilite çözümleri konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olan Volkswagen’in bu süreci ürün gamı değişimiyle sınırlamadığını biliyoruz. Üretim süreçlerine de yansıtılan dönüşümler birlikte markanın tarihinde büyük önem arz eden fabrikaların, bu tarz araçlar için yeniden yapılandırıldığı dönemden geçiyoruz. ID markası altında üreteceği modellerle pazarda iddialı konuma gelmek isteyen markanın son iki yıl içerisinde iki farklı modeli sokaklara hazır hale getirildi. HB modeli ID.3 sonrası ID.4, oyuna sürülen öncü birlikle konumunda. Bundan sonraki süreçte de geçtiğimiz dönemde açıklanan birbirinden önemli modelleri karşımızda göreceğiz. ID Buzz’ın bu noktada ilgi odağı olmaya devam ettiği ürün gamına tam elektrikli bir sedan da entegre edilecek. Grubunun CEO’su Hertbert Deiss ise kısa süre önce sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği bir paylaşımla pek çok kişi gibi bizi de şaşırttı. Elektrikli ürün gamı için üstü açık bir versiyon düşündüklerini ifade eden Deiss; “Volkswagen ID.3 Convertible” odaklı render çizimleriyle takipçilerin fikirlerini sordu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 Convertible için pazar ne söylüyor?

Mesajında; “Elektrikli altyapı üzerine şekillenecek olan bir Convertible düşünüyor. Bu belki Volkswagen ID.3 Convertible olabilir. Ne düşünüyorsunuz?” diyen Deiss’ın, ürün gamını pek çok koldan destekleme arzunu bir kez daha görebiliyoruz. Otomobil tutkunlarının pek çoğunu heyecanlandırma potansiyeline sahip olan böylesine bir hamle için peki rakamlar bize ne söylüyor? Güç odağını bir kenara bıraktığımızda otomobil dünyasının son 5 yılında tam bir Crossover/SUV rüzgarı estiğini biliyoruz. Bugün pek çok marka ürün gamı B,C ve D segmentinde yer alan ve kendi içerisinde bile ayrışan yerden yüksek araçlarla karşımıza çıkıyor. Bugün tanıtımı gerçekleştirilen Hyundai Bayon da bunun en taze örnekleri arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pastanın geri kalan payları ise HB ve sedanlara yöneliyor. Aynı dönemdeki tablo bizlere 3 kapılı, Convertible ve Station Wagon gövde tiplerinde ciddi kayıplara işaret ediyor. Volkswagen ürün gamına günümüz itibarıyla baktığımızda sadece T-Roc üzerinden bir Convertible versiyonun sunulma sebeplerinin başında da güncel kullanıcı tercihleri geliyor. Elektrik altyapısını bu tarz keyifli modeller için tekrar bir çıkış yolu gördüğünü hissettiren Volkswagen’in ID.3 Cabrio’yu hayata geçirip geçirmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Mustang Mach E