reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID

Volkswagen ID.8; ailenin en büyük elektrikli SUV modeli için düğmeye basıldı

Elektrikli otomobil ailesinin zirvesine oturacak Volkswagen ID.8, 7 kişilik yolcu kapasitesi ve cömert kullanım alanıyla fark yaratacak.

ID ürün gamının merakla beklenen üyesi Buzz için adım adım sona yaklaşan Volkswagen cephesinde, elektrikli otomobil pazarının liderliğine oynama iddiası git gide güçleniyor. 2025 yılına gelindiğinde pazar lideri olmak isteyen Almanya merkezli üreticinin bu hedefi küresel çapta konuldu. Planla kapsamında Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bazı pazarlara sunulmayacak, daha çok Amerika ve Çin odağındaki araçları göreceğiz. Bunun ilk mesajlarını nisan ayında ID.6 ile veren Volkswagen, şimdi de ailenin en büyük SUV’si olacak ID.8 için doğrulama gerçekleştirdi. Amerika pazarında satışta olan Atlas ile benzer ebatlarda olacağını gördüğümüz Volkswagen ID.8, bu vesileyle amiral gemisi rozetini de üstlenmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.8, 5 metrenin üzerinde uzunluk değerine sahip olacak

2016 yılında tanıştığımız Atlas ile Amerika pazarında önemli bir kulvar açan Volkswagen, bu modelini 2020 yılında gerçekleştirdiği makyaj operasyonuyla güçlendirmişti. 5.037 metre uzunluk ve 1.767 milimetre yükseklik değerleriyle öne çıkan Atlas, 7 kişilik yolcu kapasitesi ve devasa yükleme alanıyla kalabalık ailelere hitap ediyor. 2.0 litrelik TSI’dan başlayıp 3,6 litrelik altı silindirliye kadar uzanan farklı karakterlerde motor seçeneklerine sahip olan Atlas’ın bu dinamikleri, markanın elektrikli MEB platformunun üzerine inşa edilen en büyük modelin oluşumunda temel olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ID.8’in tasarım dinamikleriyle ID.6 başta olmak üzere genel ailenin paralelinde şekillenecek. Çift elektrik motoru, 4×4 altyapı ve 77 kWh’lik yüksek kapasiteli batarya paketi kombinasyonuna sahip olmasına kesin gözüyle bakılan ID.8’in gelen ilgilere göre küresel bir modele evrilme süreci de ihtimaller arasında. Modelle ilgili fiyat ve satış tarihi gibi detayları ise önümüzdeki günlerde görmeyi bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

T-Roc R