reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat için şaşırtan iddia; efsane tarihe mi karışıyor?

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, sevilen modellerinden biri olan Passat hakkında şaşırtan bir açıklama yaptı.

Passat, Alman üretici Volkswagen için özellikle ülkemizde, en önemli modellerden biri oldu. Üretimine 1967 yılında başlanan model her ne kadar ülkemizde tek isimle bilinse de farklı ülkelerde Santana, Quantum, Magotan, Corsar gibi isimlerle de satılmıştır. Günüme kadar onlarca kasa değişimi ve makyaj operasyonu sığdıran model hakkında şaşırtan bir iddia gündeme geldi. Az önce bahsettiğimiz gibi, model Türkiye ve Avrupa’da oldukça başarılı satış grafiklerine sahip ancak bu durum Amerika için aynı değil. Yaklaşık 8 senedir Amerika ve Avrupa versiyonları ayrı olarak üretilen Passat için markanın Amerika COO’su tarafından bir açıklama yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Passat için yolun sonu mu geliyor?

Volkswagen Amerika’nın COO’su Johan de Nysschen, konu ile ilgili “Passat, gelecek planlamalarımızda sınırlı zamanı olan bir otomobil. Passat ömrünü tamamladığında yerini bırakacağı otomobil yüksek ihtimalle içten yanmalı motor taşımayacak.” şeklinde konuştu. Yabancı basında da büyük yer bulan bu haber, Volkswagen’in gelecek planları ile de oldukça paralel. Gelecek 5 yıl içerisinde piyasa olması beklenen yeni elektrikli otomobiller ve yakın gelecekte içten yanmalı motorlu araçların yavaş yavaş terk edilme planları dahilde efsane model tarihe karışabilir. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

T-Roc R