reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Atlas

Güncellenen tasarımıyla çok daha çekici; 2021 Volkswagen Atlas ile tanışın

Beklenen tanıtım etkinliği Amerika’daki fuar kapsamında gerçekleştirilen 2021 Volkswagen Atlas, makyaj olarak nitelendirilse de önemli revizyonlara sahip.

Markasının küresel bazdaki ürün gamının zirvesinde yer alan 2021 Volkswagen Atlas, Amerika pazarındaki ciddi rakipleri karşısında beklenilen ivmeyi yakalamayı başardı. 7 kişiye kadar uzanan yolcu kapasitesiyle Volkswagen’i bambaşka bir sınıfta taşıyan model için bir süredir beklenen makyaj operasyonu gerçekleştirildi. Geçtiğimiz gün kapılarını açan Şikago Otomobil Fuarı kapsamında ilk kez sahneye çıkarılan yeni Atlas, dış ve iç tasarımındaki hissedilir değişimlerle kullanıcı deneyiminde yeni bir perde yaratmaya hazırlanıyor. Bizim cephemizde özellikle dış tasarımdaki değişimle öne çıkan modelin, çok daha kendinden emin ve iddialı bir duruşa sahip olduğunu görüyoruz.

2021 Volkswagen Atlas hakkında öne çıkan detaylar

2021 model yılıyla tanıtılan Atlas’ın tasarım noktasındaki değişimleri asında kolaylıkla hissediliyor. Ön bölümünde üç kademeli yepyeni bir ızgara kavulan modelde, ışıklandırma grubu ve tampon da güncellenmeden nasibini almış durumda. Arka tarafa geçtiğimizde ise yine tampon, difüzör ve stop lambalarının şemalarındaki değişimler kendisini hissettiriyor. Seçenekler arasına eklenen yeni jant tasarımları da oluşan yeni karakteri güçlendiren parçalar arasında. Kokpit bölümüne geçtiğimizde ise, Volkswagen’in Avrupa pazarındaki modellerinde de görmeye başladığımız dinamikler karşımıza çıkıyor. Direksiyonla başlayan bu değişimde 8 inçlik multimedya ekran ve konsol yapısının da hakkını vermeden geçmeyelim.


Atlas’ın kaputunun altına gelen yeni motor seçeneği, tercih edilebilirlik bazında onu yeni bir noktaya çıkarabilir. Giriş seviyesinde karşımıza çıkan 2.0 litrelik TSI motor, dört tekerlekten çekişli sistemini de standart olarak beraberinde getiriyor. 235 beygirlik güçle gelen makinenin devamında 3,6 litrelik altı silindirli üniteyi 276 beygir güç ve 360 Nm tork değerleriyle satışta görmeye devam edeceğiz. Buradaki her iki motorun da standart olarak 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Ön bölge çarpışma, otonom acil frenleme, yaya algılama, kör nokta uyarısı ve geri bölge trafik asistanı gibi pek çok elektronik desteği standart olarak sunan yeni Atlas, önümüzdeki bahar döneminden itibaren kademeli olarak satışta olacak.

İlginizi çekebilir

T-Roc R