reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Yeni Volkswagen Golf için ilk yurt dışı fiyatları açıklandı

Alman üreticinin ürettiği en ikonik modellerden biri olan Volkswagen Golf , yeni nesline ait fiyat bilgileri ile karşımızda.

Alman otomotiv devi, Golf modelini ilk kez üretmeye başladığında takvimler 1974’ü gösteriyordu. ilk etapta farklı ülke pazarlarında farklı isimlerle sürücülerle buluşulan model daha sonra kalıcı olarak “Golf” ismine kavuştu. Geçen onlarca senenin ardından milyonlarca satış adedine ulaşan model, adını hem marka hem de otomotiv tarihine yazdırmış oldu. 2020 yılına geldiğimize ise 8. jenerasyon Volkswagen Golf, teknolojik yenilikleri ve kendine has tasarımı ile duyurulmuştu. Model hakkında açıklanacak ilk fiyatlar ise merak konusuydu. Gelen son haberler Golf’ün başlangıç paketi olan “Life” donanımının £23,875’den başlayan fiyatlar ile İngiltere’de satışa sunulduğu yönünde. İlginç olan kısım ise bir önceki, yani 7. jenerasyon Golf’ün yine İngiltere’de £23,340’den başlayan fiyatlar ile satılıyor olması. Bu da demek oluyor ki tüketiciler sadece 500 sterlin gibi bir fark ödeyerek bir üst modele sahip olabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf Türkiye’yene zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili yaptığımız ilk görüşmeler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Seat Leon Tanıtımı