reklamı kapat

POPÜLER

İlk gösterim; yeni Volkswagen Golf Station Wagon

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi olan Yeni Volkswagen Golf, Station Wagon kasa tipi ile karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz aylarda merakla beklenen sekizinci nesli ile karşıma çıkan Yeni Volkswagen Golf, uzun bekleyişi sona erdirmişti. Alışıla gelmiş tasarım çizgilerinin yanında çağa ayak uydurarak zengin donanımlara kavuşan modelin bir station wagon versiyonunun olmayacağı söyleniyordu. Gelen son fotoğraflar ile birlikte bu iddianın doğru olmadığını görmüş olduk. Sevilen model neredeyse kamulaştırmasız bir şekilde karşımıza çıktı. Volkswagen Golf Station Wagon ana hatları ile klasik hatchback versiyonu ile neredeyse aynı. Uzun yapısı ile çok daha fazla hacim beklentiler arasında. Son testlerinin yapıldığını düşündüğümüz modelin önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf, Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde paylaştığımız yazılım hataları sonrası bu süre daha da uzayabilir.  Ancak şimdilik ilk öngörüler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Önceki nesil ve model konumlandırmalarına baktığımızda modelin Station Wagon versiyonunun ülkemize gelmesini beklemek doğru olmayacaktır. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER