reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Golf
Yeni Volkswagen Golf 8 R-Line

Paylaşılan yeni fotoğraflarla 2020 Volkswagen Golf detaylarına yakından bakın [Galeri]

Düzenlenen basın etkinliğiyle birlikte sokaklarda yüzünü göstermeye başlayan 2020 Volkswagen Golf için satış süreci için son virajlar dönülüyor.

Yaklaşık bir ay önce gerçekleştirilen tanıtımının ardından artık asfalt üzerinde kendisini görmeye başladığımız 2020 Volkswagen Golf için yurt dışından ilk yorumlar gelmeye de başlıyor. Portekiz’de düzenlenen basın etkinliğiyle birlikte almaya başladığımız bu geri dönüşler, beraberinde yeni Golf’ün daha detaylı fotoğraflarını da getirdi. Türkiye pazarında da merakla beklenen sekizinci jenerasyonu bizlere sokaklarda gösteren yeni görüntüler, akıllarda yer alan ufak tefek parçaların da tamamen ortadan kaldırılmasına vesile olacak.

Yeni Volkswagen Golf 8 R-Line

2020 Volkswagen Golf hakkında öne çıkan parçalar

Günümüzde tanıtılan hemen her modelde olduğu gibi artık elektrik gücününün de yeni Golf ile birlikte daha önce tutulduğunu görüyoruz. Toplamda beş farklı hibrit versiyonu sunulacağı açıklanan ve bu özelliğiyle markada bir ilk olarak otomobilde, 48V hibrit mimarisi de seçenekler arasındaki yerini alacak. Volkswagen’in eTSI olarak isimlendirdiğini duyurduğu başlangıç jeneratörü merkezli bu birliktelik kullanıcılara üç farklı versiyonla sunulacak. Gelen ilk detaylar ise bu versiyonların 110 PS, 130 PS ve 150 PS olmak üzere güçlerine göre ayrılacağını gösteriyor. Markaya göre 48V versiyonları standart benzinlilere göre yüzde 10‘a kadar daha tasarruflu bir sürüşe olanak tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sekizinci jenerasyon içerisinde şarj edilebilir hibrit olarak satışa sunulacak isimse GTE rozetiyle yola çıkıyor. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi verimlilik ve çevrecilik konusunda ileriye taşındığı söylenen versiyon iki farklı güç seviyesiyle tercih edilebilecek. Giriş seviyesinde 204PS ile sunulacak Golf GTE’de bir üst paketteyse 245PS seviyesine çıkılıyor. Bir öncekine oranla batarya paketi 13 kWh‘lık yeni bir üniteyle güncellenen modelin saf elektrik modunda 60 kilometre menzil sunacak. Tanıtımla birlikte sipariş sürecini de başlayan yeni Golf, aralık ayı itibarıyla ilk olarak Almanya’da satışa sunulacak.

İlgili video