reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filmine Oscar kazandırma çabası

Marvel stüdyoları Avengers Endgame filminin Oscar Ödülleri tarafından ciddiye alınması için her yolu deniyor. Bunlardan biri bir gazetecinin paylaşımıyla ortaya çıktı.

Avengers Endgame’in bu senenin en çok konuşulan filmlerinden biri olduğunu zaten biliyoruz. Avengers Infinity War‘dan bir sene sonra gelen bu yapım izleyiciler tarafından çok merak ediliyordu. On senelik çalışmaların ve bu büyük merakın sonucunda Avengers Endgame’in kırılması zor bir gişe rekoruna imza atmasına şahit olduk. Fakat bu rekor Marvel stüdyoları için yeterli değil. Senelerdir çizgi roman uyarlamalarıyla karşımıza çıkan ekip Oscar Ödülleri‘nde bir zafer kazanmak istiyor. Bunun için pek çok farklı kategoride aday olmak için çaba harcanıyor. Bu doğrultuda Akademi içinde oy verecek herkesin filmi izlemesi ve onlardan yana oy kullanması gerekiyor.

Avengers Endgame ve Oscar oyunları

HuffPost için çalışan Matt Jacobs‘ın paylaşımına göre Marvel, Avengers Endgame’in kopyalarını Akademi üyelerine göndermeye başladı. Fakat gönderilen bu kopyada farklı bir kapak tasarımı tercih edildi. Bunun sebebi oy verecek olanların Avengers Endgame’i sıradan bir çizgi roman filmi olarak görüp, görmezden gelmesine engel olmak. Bunun için klasik süper kahraman filmlerinin posterleri yerine siyah beyaz ve ciddi bir kapak tercih edildi. Bu kapakta sadece Tony Stark yer alıyor. Filmin başında uzayda kaybolan kahramanımızın kendi Iron Man kaskıyla Pepper Potts‘a veda mesajı kaydettiği o duygusal an kullanılmış. Bakalım bu hamle Marvel’ın adaylık elde etmesine yardımcı olacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı