reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame yönetmeninden Oscar odaklı Robert Downey Jr açıklaması

Avengers Endgame filminin yönetmenlerinden Joe Russo, Iron Man karakterine hayat veren Robert Downey Jr’ın performansıyla Oscar Ödüllerine aday gösterilmesi gerektiğine inanıyor.

Bildiğiniz gibi Iron Man karakterine Avengers Endgame filminin finalinde veda ettik. Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan bu karakterin gidişi hayranları fazlasıyla üzdü. Filmin yönetmenliğini üstlenen Anthony ve Joe Russo ise Robert Downey Jr’ın gösterdiği üstün performans sayesinde Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmesi gerektiğine inanıyor. Bu düşüncelerini daha önce de dile getirmişlerdi. Joe Russo bu isteğini bir kez de The Daily Beast üzerinden dile getirdi.

Robert Downey Jr Avengers Endgame ile Oscar kazanmalı

“Mutlaka öne çıkartmak istediğim tek bir şey var o da Robert Downey Jr. Biz ödül kazanmak için film çekmiyoruz. Evet, son iki filmi çekmek gerçekten çok zordu. Çünkü çok masraflı iki filmi arka arkaya çektik. Tüm bunlara rağmen bence öne çıkması gereken tek bir şey var, o da Robert Downey Jr’ın performansı. Filmde Iron Man’in izleyicilerde yarattığı etki inanılmazdı. Bu sinema tarihinde görülmemiş bir şey olabilir. Onun performansı sinema salonlarında izleyicilerin çığlık atmasına, nefeslerinin kesilmesine neden oldu. İzleyicilerin kalbine dokunması başaran içten bir performanstı ve dünya genelinde çok etkiliydi. Böylece bir şeyi daha önce hiç görmedik. Eğer bu bir oyuncuya Oscar kazandırmıyorsa, ne kazandırır, gerçekten bilmiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Avengers Endgame yönetmenlerinin bu isteğinin gerçekleşmesi çok zor görünüyor. Bunun sebebi ise Oscar Ödülleri’nin çizgi roman uyarlamarına mesafeli duruşu.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı