reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame yönetmeninden Iron Man itirafı

Iron Man  Avengers Endgame’in en önemli karakteriydi desek, abartış olmayız. Özellikle karakterin son sahnesi akıllarda yer etmeyi başardı. Fakat görünen o ki bu sahne için Robert Downey Jr’ın ikna edilmesi gerekmiş.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Son Iron Man repliği

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame filminin finalinde kahramanlarımızın galip gelmesi Iron Man ile mümkün olmuştu. Onun nano teknolojili zırhı sayesinde sonsuzluk taşlarını Thanos’tan alıp kullanması mümkün hale gelmişti. Elbette parmağını şıklatmasıyla birlikte kendi hayatını feda etme kararı almış oldu. Parmağını şıklatmadan önce sarf ettiği “Ben Iron Man’im” cümlesi ise büyük beğeni topladı. Hem karaktere uygun bir cümle olması hem de ilk filme gönderme yapmasıyla akıllarda yer etti. Fakat Robert Downey Jr’ın başlangıçta bu repliği istemediği ortaya çıktı. Durumu Joe Russo şu sözlerle özetledi:

“Aslında bu çok enteresan bir hikaye. Onun son sahnesinin çekimlerinden iki hafta önce birlikte yemek yedik. Robert Downey Jr replik konusunda kararsızlık yaşıyordu. ‘Geçmişe dönmek ve o duygusal durumu yeniden yaşamak istemiyorum’ diyordu. Aynı akşam yemeğinde yapımcı Joel Silver da vardı. O ve Robert Downey Jr. çok eski arkadaşlar. Bunu öğrenen Joel Silver, Robert’ı ikna etti. ‘Bu duyduğum en iyi repliklerden biri. Kesinlikle bu sahneyi çekmelisiniz!’ dedi. Joel Silver’ın yemekte sarf ettiği bu sözlerden sonra Robert Downey Jr. Iron Man ‘in son sözleri konusunda ikna oldu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Robert Downey Jr’ın Iron Man’in son sözleri konusunda tereddüt yaşamasına şaşırdık. “Ben Iron Man’im” tam da Tony Stark’tan beklenecek bir son söz değil mi sizce de?

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı