reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame finali itirafı

Uzun yıllardır Iron Man karakterine hayat veren Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame finalindeki efsane sahneyi çok farklı sözlerle bitirmek istediği ortaya çıktı.

Hepimiz Avengers Endgame’in finalini biliyoruz fakat ufak bir hatırlatmak yapmak gerekirse, son mücadele Thanos ve Iron Man arasında yaşanmıştı. Kahramanımız mucidi olduğu teknoloji sayesinde sonsuzluk taşlarını Thanos‘un elinden aldı ve kendi zırhına entegre ederek kullandı. Bu sahnede Thanos kendinden emin bir şekilde “Ben kaçınılmazım” diyerek parmaklarını şıklatmak istemiş ama taşların eldivende olmadığını görmüştü. Iron Man ise “Ben Iron Man’im” sözlerini sarf edip parmaklarını şıklatarak Thanos ve yancılarından kurtuldu. Bunun için kendi yaşamını feda etmesi gerekti. Bu sebeple Thanos’a karşı sarf ettiği bu sözler efsaneleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame finali isteği

Comicbook‘un haberine göre People’s Choice Awards gecesine katılan Robert Downey Jr. bu sahnede “Ben Iron Man’im” yerine “Oh, snap!” demek istediğini açıkladı. Tecrübeli oyuncunun sarf etmek istediği bu kalıp Türkiye’de “Hadi ya” veya “Hadi oradan!” olarak çevrilebilir. Fakat bu cevap içinde bir kelime oyunu da barındırıyor. Avengers Infinity War finalinde Thanos’un parmak şıklatması İngilizce’de “snap” olarak anılıyor. Aynı tabir Avengers Endgame filminde de kullanılıyordu. Dolayısıyla Iron Man son sözlerinde hem Thanos’u umursamayan bir tavır çizecek hem de karakterine uygun bir şekilde kelim oyunu yapacaktı. Bu temelde Tony Stark‘a yakıştırabileceğimiz bir hareket olsa da, karakterin son sahnesi için pek uygun değil. Onun yerine “Ben Iron Man’im” sözlerinin seçilmesi çok daha yerinde bir tercih olmuş diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi