reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde Iron Man’in şaşırtıcı doğaçlama sahnesi

Thanos’u alt etme konusunda en önemli karakter olan Iron Man’in Avengers Endgame filminin başındaki dikkat çekici sahnesinin kısmen doğaçlama olduğu ortaya çıktı.

Avengers Endgame’in vizyona girmesinin üzerinden haftalar geçti. Neredeyse herkesin filmi izlediğini düşünerek filmin yönetmenleri ve senaristleri dikkat çekici açıklamalara imza atıyor. Bu açıklamalardan biri de Iron Man ile alakalı. Empire‘a konuşan Anthony Russo, filmin başındaki Tony Stark sahnelerinden birinin Robert Downey Jr. tarafından kısmen doğaçlamayla canlandırıldığını açıkladı.

Avengers Endgame açılış sahnesi

Önce bahsi geçen sahneyi kısaca hatırlatalım. Iron Man, Nebula ile uzun süre uzayda mahsur kalmanın ardından Captain Marvel tarafından kurtarılarak dünyaya getirildi. Onun dönüşünde pek çok Avengers üyesi yeniden bir araya gelip Thanos’u alt etmek için yapabilecekleri şeyleri konuşmaya başlamıştı. Captain America onu bulup yenmek isterken, Tony Stark sinirine hakim olamadı ve yaşananlar için Steve Rogers’ı suçladı. Titan’da yalnız mücadele verdiklerini söyleyip ona “yalancı” diyor ardından da yere yığılıyordu. İşte Robert Downey Jr‘ın bu sahnedeki doğaçlama performansıyla herkesi şaşırttığı ortaya çıktı.

“O sahne Robert Downey Jr’ın en ilham verici anlarından biriydi. Karakteri o sahnede zihinsel olarak başladığı noktaya geri dönüyor. O zamana kadar babasının kendisinden vazgeçtiğini düşünen bir karakterdi Tony Stark. Babasından kaynaklanan güven problemlerinin Captain America ile konuşmasında yeniden ortaya çıkmasına şahit oluyoruz. Robert Downey Jr. o sahneyi inanılmaz bir enerjiyle beyaz perdeye taşıdı. Sahneyi o kadar iyi anlamıştı ki tekrar tekrar çekmemize gerek kalmadı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamaya bakılırsa Robert Downey Jr on seneden uzun zamandır hayat verdiği Tony Stark karakterini o kadar iyi anlamış ki, yönetmen ve senaristleri bile şaşırtacak bir doğaçlama performansa imza atmış.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi