reklamı kapat

POPÜLER

Apple sürücüsüz otomobil

Apple’dan dikkat çeken sürücüsüz otomobil hamlesi

Teknoloji devi Apple, sessiz sedasız otomobil tarafında çalışmaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre firma bu konuda bir girişim daha alıyor.

Apple, otomobil tarafında uzun yıllardır çalışmalar yapıyor. Başta kendi otomobilini geliştirdiği söylenen firma, bilindiği kadarıyla başka üreticilere satmak için sürücüsüz otomobil sistemi hazırlıyor. Yani direkt olarak pazara çıkacak bir araç geliştirmeyen şirket, sürecin teknolojik altyapısını kuruyor deniyor. İşte bu konuda önemli bir adım daha atılmış durumda. Kaynaklara göre Apple, Drive.ai isimli sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışan Amerika merkezli firmayı satın alıyor. Son değerlenmesi 200 milyon dolar olan şirkete ne kadar ödeyeceği bilinmeyen teknoloji devi, gelecek için kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Firmanın kendi sistemini ne zaman kullanıma sunacağı halen tam olarak bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, şirket satın alma konusunda rakipsiz durumda

Apple’ın elinde açıklandığı kadarıyla 250 milyar dolardan fazla para bulunuyor. Geçtiğimiz ay CNBC’ye bir röportaj veren şirket CEO’su Tim Cook, bu para ile Apple’ın hemen her iki ya da üç haftada bir yeni şirket satın aldığını açıklayarak oldukça şaşırtmıştı. Son altı ayda 20 ila 25 arasında yeni şirketi bünyesine kattığı söylenen Apple, geleceği için yatırım yapmaktan kesinlikle çekinmiyor. Bu gelecek şu an mevcut bildiğimiz ürünler yanında sürücüsüz otomobil sistemi ile AR yani artırılmış gerçeklik gözlüğü de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Sürücüsüz araç denildiği zaman akla Tesla geliyor