reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple sürücüsüz otomobil projesinden yeni yaşam belirtisi

Teknoloji devi Apple, uzun zamandır bir sürücüsüz otomobil projesi üzerinde çalışıyor. İşte bu proje aktif olarak gelişiyor ve yeni bir değişiklik var.

Apple, geçtiğimiz yıllarda kendi otomobil modelini geliştiriyor haberleriyle gündemde büyük ses getirmişti. Ancak daha sonra firmanın bir otomobil üretmediği, başka firmalara satmak adına bir sürücüsüz otomobil sistemi geliştirdiği aktarılmıştı. İşte bu sistem çok fazla gündeme gelmiyor ancak aktif olarak masada yer alıyor. Hatta ortaya çıktığı kadarıyla projenin başında artık firmada yapay zeka çalışmaları yapan John Giannandrea yer alıyor. Giannandrea’nın otomobil tarafındaki proje liderliğini Bob Mansfield’dan aldığı söyleniyor ve geçmiş bilgi birikimi ile sürece çok büyük katkı sağlayabileceğini söyleniyor. Biliyorsunuz sürücüsüz yani otonom otomobillerin merkezinde gelişmiş yapay zeka sistemleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple sürücüsüz otomobil sistemi daha uzun süre karşımıza çıkmayabilir

Bu arada Apple otomobil projesi için birçok eski Tesla çalışanını bünyesine takıyor. Geçtiğimiz yıl bu konuda sorulan “Apple’ın sizin önemli mühendislerinizi almasından endişeleniyor musunuz ?” sorusuna Elon Musk’ın verdiği cevap ise oldukça ses getirmişti. Musk konu hakkında “Önemli mühendisler ? Onlar bizim işten çıkarttığımız kişileri alıyorlar. Biz her zaman Apple ile “Tesla Mezarlığı” şeklinde dalga geçiyoruz. Eğer Tesla’da yapamam diyorsanız Apple’a gidin diyoruz. Bu açıdan şaka yapmıyorum.” demişti.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli