reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar F-Type Heritage 60 Edition

E-Type efsanesinin 60. yılına özel; Jaguar F-Type Heritage 60 Edition

Toplamda sadece 60 adet üretilecek olan Jaguar F-Type Heritage 60 Edition, renk seçeneği ve ince detaylarla E-Type’a selam gönderiyor.

E-Type, sadece Jaguar’ın değil otomobil tarihinin en önemli modelleri arasında. Enzo Ferrari’nin gördüğü ilk andan itibaren “dünyanın en güzel otomobili” olarak nitelendirdiği bu efsane bir dönem elektrik dönüşümü merkezli markanın da gündemine gelmişti. Şimdilik rafa aldırılan elektrikli E-Type, 2021 itibarıyla 60. yılını geride bırakmaya hazırlanıyor. Jaguar cephesi de efsaneler arasında girmiş bu bu ismi onurlandırmak için karşımıza F-Type merkezli sınırlı üretim versiyonlarla çıkıyor. F-Type Heritage 60 Edition adıyla tüm dünya genelinde sadece 60 adet üretilece olan versiyonlar, kullanıcıların isteklerine göre Coupe ve Convertible gövde tipleriyle tercih edilebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratan detaylarıyla Jaguar F-Type Heritage 60 Edition

F-Type Heritage 60 Edition modellerini halihazırda satışta olan diğer versiyonlardan ayıran dış detayların başında renk seçeneği geliyor. “Sherwood Green” olarak kataloglardaki yerini koruyan bu renk İngiliz üreticinin 60’lardan beridir ürün gamında kullanmadığı özel bir seçenek olarak biliniyor. Renkle birlikte 20 inçlik jant seti de yine versiyona özel olarak kullanıcıları bekleyen parçalar arasında. Aracın kokpit bölümünde ise E-Type’a selam gönderen logolar ve ufak detaylar karşımıza çıkıyor. Sınırlı üretim modellerin motor bölümünde ise yaklaşık 570 beygir güç üreten 5.0 litrelik sekiz silindirli makine konumlandırılacak. Araçlar Birleşik Krallık’ta 122.500 sterlin etiket fiyatına sahip.

İlgili video

E-Type Zero tanıtımı