reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car

Apple Car için gelen yeni tarih, iddialı yeni detaylar

Apple, bugün şaşırtıcı şekilde bir kez daha Apple Car otomobil projesi ile gündemde. Bu sefer bilgiler sağlam kaynak Reuters’tan geliyor.

Apple, kısaca üstünden geçmek adına geçtiğimiz yıllarda kendi otomobil modelini geliştiriyor haberleriyle gündemde büyük ses getirmişti. Ancak daha sonra firmanın bir otomobil üretmediği, başka firmalara satmak adına bir sürücüsüz otomobil sistemi geliştirdiği aktarılmıştı. Bu projenin başına kısa süre önce Apple’da yapay zeka çalışmaları yapan John Giannandrea geçti. Daha sonra ise Apple ve TSMC firması sürücüsüz otomobiller için bir işlemci (Başka firmalara satmak için) geliştiriyor haberi ses getirdi. Dün kaynaklar gerçek bir Apple Car geliştirildiğini aktardı ve çıkışın 2021’de olabileceğini belirtti. Ancak bu çok iyimser bir bilgiydi ve elbette bir iddadan ibaretti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Car için şimdi daha sağlam olduğu düşünülen bilgiler geldi

Yine şüpheyle yaklaşılması gereken bilgiler üzerinden Reuters, Apple’ın otonom sürüş özelliklerine sahip elektrikli otomobil modelini 2024 yılında üretmeye başlayacağını aktardı. Bu çok daha mantıklı çünkü gerçekten Apple’ın 2021’de bir otomobil tanıtması imkansız durumda. 2024 yılında gelecek aracın “yeni” bir pil tasarımı / altyapısı kullanacağı söyleniyor. Bunun masrafı azaltarak menzili artırdığı ve boyut konusunda avantaj getirdiği aktarılıyor. Aracın halen diğer özellikleri ya da tasarımı gibi detaylar ise elbette gizemini koruyor. Bunların 2023’ten önce belli olması da imkansız gibi görünüyor. Apple Car projesi üzerinde 2014 yılından bu yana çalışmalar sürüyor

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli