reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car

İddia: Apple Car gerçek bir otomobil ve beklenenden erken geliyor

Apple, bugün bir kez daha sürücüsüz otomobil projesi hakkında bir haberle gündemde bulunuyor. Bu sefer gerçek bir Apple Car gündemde.

Apple, geçtiğimiz yıllarda kendi otomobil modelini geliştiriyor haberleriyle gündemde büyük ses getirmişti. Ancak daha sonra firmanın bir otomobil üretmediği, başka firmalara satmak adına bir sürücüsüz otomobil sistemi geliştirdiği aktarılmıştı. Bu projenin başına kısa süre önce Apple’da yapay zeka çalışmaları yapan John Giannandrea‘nın geçti. Daha sonra ise Apple ve TSMC firması sürücüsüz otomobiller için bir işlemci (Başka firmalara satmak için) geliştiriyor haberi ses getirdi. Hatta Apple’ın bu konuda ABD’ye bir fabrika kurmak istediği de aktarıldı. Şimdi ise konu tekrar başa döndü. Bunu diyoruz çünkü kaynaklar şimdi yeniden gerçek bir Apple Car geliştirildiğini aktarıyor. Yani Apple’dan söylendiği kadarıyla gerçek bir elektrikli otomobil geliyor.

“Olası adıyla Apple Car yakında tanıtılacak”

Bu konu şimdilik büyük bir iddiadan ibaret. Kaynaklar Apple’ın kendi otomobili için geliştirme sürecinin oldukça önünde olduğunu ve aracı önümüzdeki yıl tanıtacağını iddia ediyor. Tayvan’lı üreticilerin Apple Car’ın parçalarını üretme konusunda vites yükseltmeye hazırlandığını da aktaran kaynaklar, Apple’ın ABD’de gizli olarak bir çok otomobil test ettiğini de söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spesifik olarak 2021 Eylül ayında karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor denilen araç için 2021’de bir “geliştiriyoruz” duyurusu gelebilir, burada aracın sadece konsept tasarımı gösterilebilir yorumu yapılıyor. Apple’ın gerçekten 2021’de bir araç tanıtması ve satışa sunması ise COVID-19 etkisi de göz önüne alındığı zaman imkansız gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli