reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde Iron Man’in kaderini belirleyen an

Avengers Endgame filminin en çok yakın uyandıran kararlarından biri Iron Man ile ilgiliydi. Bu kararın arkasındaki süreci filmin senaristleri açıkladı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Iron Man sonsuzluk taşlarını ele geçirdi. Zırhına entegre ettiği taşları kullanarak Thanos ve yandaşlarını toz bulutuna çevirdi. Böylece insanlığın başındaki büyük tehlike kayboldu ve büyük mücadele kazanıldı. Fakat bu karar aslında büyük bir fedakarlıktı. Çünkü sonsuzluk taşlarını kullanan bir insanın hayatta kalması mümkün değil. Bu büyük fedakarlıkla birlikte Iron Man’in Marvel Sinematik Evreni macerası son buldu. Tony Stark’ı öldürme kararının nasıl alındığını filmin senaristlerinden Christopher Markus anlattı.

Büyük Avengers Endgame kararı

“Marvel stüdyoları bizlere ‘Tony’nin ölümü için uygun zaman gelmiş olabilir, fakat eğer ölmemesi için güzel bir sebep olursa, istediğinizi yapmakta özgürsünüz’ dedi. Fakat bize göre de Tony’nin ölümü için uygun zaman gelmişti. Özellikle de Avengers Infinity War sonrasında yaşadığı beş senenin ardından. Bu süreçte evlendi, çocuk sahibi oldu. Sağlıklı bir yaşam sürdü ve ilk defa huzurluydu. Sürprize yer olmayan bir beş sene geçirdi. Onun karakter olarak ilerleyebileceği bir yer kalmadı. Baştan sona hikayesi tamamlandı. İlk Iron Man filminde gördüğümüz o bencil adamdan ufak ufak uzaklaştı. Bir anlamda rehabilite oldu. Finaldeki fırsat Steve Rogers’ın eline geçse, hiç düşünmeden kendini feda ederdi. Aynısını Tony Stark’ın yapması doğru şeyi yaptığımızı hissettirdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame öncesinde herkes Captain America‘nın öleceğini düşünüyordu. Bu noktada Marvel izleyicileri ters köşeye yatırmış oldu fakat duygusal beklentileri karşılamayı başardı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi