reklamı kapat

POPÜLER

DJI RoboMaster S1

Karşınızda eğitim ile eğlenceyi birleştiren “robot tank”: DJI RoboMaster S1 [Video]

Geçtiğimiz günlerde gizemli bir video ile ortaya çıkan DJI’ın yerini ürünü belli oldu. Karşınızda çocuklara özel hazırlanan robot tank DJI RoboMaster S1.

Dünyanın en büyük drone üreticisi olan DJI, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Drone tarafından birçok seçenek sunan firma, biliyorsunuz ayrıca gelişmiş kamera modelleri de satıyor. Geçtiğimiz ay Osmo Action ile aksiyon kamerası pazarına adım atan dev firma, şimdi DJI RoboMaster S1 modeliyle karşımızda yer alıyor. Bu robotun arkasında çocuklara kodlamayı en eğlenceli şekilde öğretme yer alıyor. Bir tank formunda hazırlanan S1, özel tekerlekleriyle oldukça geniş bir hareket kabiliyetine sahip. Bu tekerlekler sayesinde yan dahi gidebilen robot, bünyesinde bir 1080P kamera barındırıyor. Bu kamera ile hem anlık görüntü aktarımı yapılabiliyor hem de video çekimi gerçekleştirilebiliyor. Akıllı telefonlardan rahatlıkla yönetilebilen RoboMaster S1, standart araçlar aracılığıyla montaj edilebiliyor (Kutudan parçalarına ayrılmış şekilde çıkıyor). Bünyesinde 31 farklı sensör yer alan ve böylece bulunduğu ortamın haritasını çıkarabilen robot tank, el hareketlerini algılayabiliyor ve sesli komut desteğini beraberinde getiriyor. Çevreye zarar vermeyecek şekilde bünyesindeki top ile atış yapılabilen S1, açıklandığı kadarıyla 12 km/s hıza çıkabiliyor. Tam dolu piliyle 35 dakika kadar görev yapabilen araç, yere koyacağınız çizgileri de istenirse takip edebiliyor.

DJI RoboMaster S1
DJI RoboMaster S1
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI RoboMaster S1 oldukça gelişmiş bir model

Modelin resmi olarak açıklandığı kadarıyla 499 dolarlık bir satış fiyatı bulunuyor. Python ya da Scratch gibi dilleri kullanarak istenildiği gibi programlanabilen tank, çocuklara hem eğlenecekleri hem de kodlama dillerini geliştirecekleri sağlam bir platform oluşturuyor. Bu alanda daha uygun fiyata başka rakipler de bulunurken, DJI’ın çözümü en gelişmiş olan gibi duruyor.