reklamı kapat

POPÜLER

DJI
DJI

DJI’ın üzerinde çalıştığı ortaya çıkan çok iddialı araç

Drone pazarının lideri konumunda yer alan DJI, bu sefer bir drone ile karşımızda değil. Firmanın gerçekten farklı bir çalışması bulunuyor.

DJI, biliyorsunuz uzun süredir sadece bir drone üreticisi değil. Firmanın artık birçok farklı görüntüleme ekipmanı yer alıyor. İşte bunlar arasına yakında bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor. Firmanın aldığı detaylı bir patent üstünden ortaya çıkan aşağıda görebileceğiniz yeni ürün, ilk bakışta detaylarına burada yer verdiğimiz “robot tank” RoboMaster S1′i akıllara getiriyor. Ancak yeni ürünün eğlence değil gerçekten görüntüleme / video çekme amacı bulunuyor. Dört adet 360 derece hareket kabiliyetine sahip tekerlek üstüne kurulan bu kamera robotu ya da diğer bir deyişle kamera aracı, bünyesinde bir kamera taşıyabiliyor ve yoldaki sarsıntıları ortadan kaldırmak adına süspansiyon sistemleriyle geliyor. Üstünde sadece firmanın değil başka üreticilerin kameralarını da taşıyabilecek boyutta olabileceği düşünülen aracın, şimdilik gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Ancak DJI tarafından alınan gerçekten çok detaylı patent, model için ciddi olunduğunu düşündürüyor. Bu tarz bir ürün ile yüksek hızda çok güzel takip çekimlerinin yapılabileceği aktarılıyor.

DJI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI, en son bir akıllı saat modeliyle gündeme gelmişti

Zorlu şartlara özel olarak hazırlanan olası adıyla DJI Watch isimli saat, sağ üst köşesinde bir “joystick” barındırıyor. Bu joystick’in arayüzde gezinmekten çok kablosuz olarak bağlanılan drone’ları kontrol etmek için koyulduğu düşünülüyor. Oldukça büyük olduğu görülen akıllı saat, ekranında drone kamerasından gelen anlık görüntüyü de gösterecek deniyor. Henüz yüzde 100 net bilgilerin olmadığı saatin, tam olarak ne zaman çıkacağı da bilinmiyor. Ancak bu ürün kişisel çekim yapılan “aksiyon anları” için harika görünüyor. Yerleşik GPS birimleriyle drone’ların bu saati sürekli ve kararlı olarak takip edebileceği de düşünülüyor. Ayrıca saatin yerleşik sensörleriyle el hareketleriyle drone kontrolünü de yeni bir seviyeye çıkarabileceği tahmin ediliyor.

Not: Ana görsel temsilidir.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER