reklamı kapat

POPÜLER

DJI Digital FPV System

Nefes kesen görüntüler için; DJI’dan drone yarışçılarına özel FPV sistemi [Video]

Dünyanın en büyük drone üreticisi DJI, kısa süre önce beklendiği gibi bir yarış drone’u göstermedi ancak süreci değiştirecek dört farklı ürün tanıttı.

Drone denildiği zaman akla gelen ilk isim olmayı başaran DJI, ürün gamına uzun zamandır beklenmesine rağmen bir yarış drone’u eklemiyor. Burada sanıyoruz tek bir model ile profesyonelleri memnun edemeyeceğini düşünen firma, çok daha mantıklı bir çözümle karşımıza çıktı. Kısa süre önce firma DJI Digital FPV System isimli drone yarışçılarına özel FPV (Birinci derece görüş açısı) sistemini tanıttı. Bu sistem dört farklı parçadan oluşuyor. Burada kontrolcü, VR başlık benzeri gözlük, kamera ve aktarım ünitesi karşımıza çıkıyor. Bu kamera ve kontrol ünitesi oldukça hafif başka firmaların yarış drone’larına rahatlıkla takılabiliyor. Bu sistemin en önemli özelliği yüksek kalitede düşük gecikmeli aktarım sunabiliyor olması. Gözlüğe canlı olarak 720P çözünürlükte 120 fps 28 ms gecikmeli görüntü aktarabilen sistem, bu sayede çok daha kolay bir drone kullanımı getiriyor. Canlı aktarım yanında 1080P çözünürlükte 60 fps ya da 720P çözünürlükte 120 fps video kaydı da gerçekleştirebilen FPV sistemi, sekiz farklı 5.8GHz frekansta aktarım yapabiliyor. Bu sayede toplu yarışmaları kolaylaştıran DJI Digital FPV System, birinci derece görüş açısıyla kontrolü hiç olmadığı kadar net ve yüksek çözünürlüklü hale getiriyor. 4 km içerisinde sorunsuz olarak görev yapabilen sistem, hem drone üstünde hem de gözlük üstünde microSD kartlara kayıt yapabiliyor. Bu çok kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
DJI Digital FPV System
DJI Digital FPV System
DJI Digital FPV System
DJI Digital FPV System
DJI Digital FPV System
DJI Digital FPV System

DJI, “Digital FPV System” ile yarış drone’u pazarına sağlam bir çözüm sunmuş durumda

Peki bu yarış drone’ları normal drone’lardan farklı olarak ne sunuyor?  Yarış drone’ları inanılmaz yüksek hıza çıkabiliyor ve takla atma dahil çok seri hareket edebiliyor. DJI’nı kendi yayımladığı videoda da görebileceğiniz üzere bu drone’lar sayesinde gerçekten çok iyi çekimler yapılabiliyor. Sistemin 819 dolar başlangıç fiyatı bulunuyor. Ancak tüm paket için 929 dolar verilmesi gerekiyor. Paketlerden elbette bir yarış drone’u çıkmıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın en yeni gimball ürünü