reklamı kapat

POPÜLER

DJI FPV

140 km/s hıza çıkabilen DJI FPV yarış drone’u tanıtıldı; işte fiyatı ve özellikleri [Video]

Dünyanın en büyük drone üreticisi DJI, yarış drone’u dünyasına da sonunda adımını attı. Dakikalar önce DJI FPV tanıtıldı.

Uzun zamandır gelmesi beklenen DJI‘ın ilk yarış drone’u DJI FPV, daha önce sızdırıldığı için tasarımsal olarak herhangi bir sürpriz taşımıyor. Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz ürün, direkt olarak yüksek performanslı hava çekimlerine odaklanıyor. Paket halinde bir FPV gözlüğü ile gelen ve böylece çok daha etkili bir uçuş deneyimi getiren FPV, bünyesindeki 12 megapiksel kamera ile 4K/60p ya da 1080p/120p video çekebiliyor. DJI’ın diğer drone’larından farklı olarak özel motorlarıyla tam 140 km/s hıza çıkabilen drone, aktarıldığı kadarıyla 0’dan 100 km/s hıza ise sadece iki saniyede ulaşabiliyor. Yapısı gereği manevra kabiliyeti çok ama çok yüksek olan DJI FPV, el hareketlerini takip eden bir kontrolcü ile de alınabiliyor. Modelde firmanın diğer modelleri gibi kalktığı yere inme ya da kazan önleme sistemleri de bulunuyor. Ancak bunlar istenirse kapatılabiliyor. Firma burada sürece hakim kişilere istedikleri gibi zorlu hareketler yapma esnekliği veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI FPV, yarış drone’u pazarını domine edebilir

10 km menzil içerisinde kesintisiz olarak kontrol edilebilen 20 dakikalık uçuş süresi olan modelin FPV gözlük dahil paket fiyatı 1.300 dolar seviyesinde yer alıyor. El hareketlerini takip eden yeni kontrolcü ise ayrı olarak satılıyor ve 200 dolar fiyatı bulunuyor. Drone’un elbettte Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak henüz elimizde geçmiş bir tarih ya da fiyat bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Xbox odaklı yeni kablosuz kulaklık modeli