reklamı kapat

POPÜLER

DJI FPV

DJI FPV yarış drone’u için ilk Türkiye fiyatı açıklandı

Dünyanın en büyük drone üreticisi DJI, yarış drone’u dünyasına DJI FPV ile adım attı. İşte bu model için Türkiye fiyatı belli oldu.

Uzun zamandır gelmesi beklenen DJI‘ın ilk yarış drone’u DJI FPV için Türkiye’de görülen ilk fiyat etiketi ön siparişe özel olarak 11.699 TL oldu. Buradan ön sipariş yapabileceğiniz ürünün bu fiyatı içerisinde özel gözlük ve kontrolcü de yer alıyor. Hatırlamak adına drone, direkt olarak yüksek performanslı hava çekimlerine odaklanıyor. FPV gözlüğü ile çok etkili bir uçuş deneyimi getiren FPV, bünyesindeki 12 megapiksel kamera ile 4K/60p ya da 1080p/120p video çekebiliyor. DJI’ın diğer drone’larından farklı olarak özel motorlarıyla tam 140 km/s hıza çıkabilen drone, aktarıldığı kadarıyla 0’dan 100 km/s hıza ise sadece iki saniyede ulaşabiliyor. Yapısı gereği manevra kabiliyeti çok ama çok yüksek olan DJI FPV, el hareketlerini takip eden bir kontrolcü ile de alınabiliyor. Modelde firmanın diğer modelleri gibi kalktığı yere inme ya da kazan önleme sistemleri de bulunuyor. Ancak bunlar elbette istenirse kapatılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI FPV drone pazarında büyük ses getirdi

10 km menzil içerisinde kesintisiz olarak kontrol edilebilen 20 dakikalık uçuş süresi olan modelin FPV gözlük dahil paket fiyatı yurt dışında 1.300 dolar seviyesinde yer alıyor. Herkese hitap etmeyen drone’un, Türkiye’de de geniş bir kitleye hitap etmesi beklenmiyor. Bu model çok ama çok spesifik kişiler ve drone uçurma konusunda çok yetenekli kişilerin dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Xbox odaklı yeni kablosuz kulaklık modeli