reklamı kapat

POPÜLER

drone

Sosyal medyada çok ses getiren etkileyici FPV drone videosu [İzle]

Sosyal medyada sürekli olarak çok ilginç videolar patlama yapıyor. Bunları en yenisi ise etkileyici bir FPV drone videosu oldu.

Hemen yukarıda izleyebileceğiniz bu videonun arkasında “jaybyrdfilms” yer alıyor. Bu videoda ne olduğu bilinmeyen bir FPV drone kullanılıyor ve son dönemde kapalı mekanda çekilmiş en dikkat çekici drone videosu karşımızda bulunuyor. İnanılmaz bir uçuş hassasiyetiyle kayıt altına alınan video, drone’un sesi ortadan kaldırılarak doğal ortam sesleri konulduğu için de çok güzel bir deneyim getiriyor. Akıcı yapısıyla mekanın tanıtımı için benzersiz görünen videonun, sosyal medyadaki yorumlara bakılırsa en çok sonu beğeni toplamış durumda.

Drone pazarının bu tarz çekimlere imkan tanıyacak son modeli DJI FPV olmuştu

DJI‘ın ilk yarış drone’u DJI FPV, direkt olarak yüksek performanslı hava çekimlerine odaklanıyor. FPV gözlüğü ile çok etkili bir uçuş deneyimi getiren FPV, bünyesindeki 12 megapiksel kamera ile 4K/60p ya da 1080p/120p video çekebiliyor. DJI’ın diğer drone’larından farklı olarak özel motorlarıyla tam 140 km/s hıza çıkabilen drone, aktarıldığı kadarıyla 0’dan 100 km/s hıza ise sadece iki saniyede ulaşabiliyor. Yapısı gereği manevra kabiliyeti çok ama çok yüksek olan DJI FPV, el hareketlerini takip eden bir kontrolcü ile de alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelde firmanın diğer modelleri gibi kalktığı yere inme ya da kazan önleme sistemleri de bulunuyor. Ancak bunlar elbette istenirse kapatılabiliyor. 10 km menzil içerisinde kesintisiz olarak kontrol edilebilen 20 dakikalık uçuş süresi olan modelin FPV gözlük dahil paket fiyatı yurt dışında 1.300 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Xbox odaklı yeni kablosuz kulaklık modeli