reklamı kapat

POPÜLER

DJI yarış drone'u

Sonunda geliyor, DJI’ın ilk yarış drone’u göründü!

Dünyanın en büyük drone üreticisi DJI, sonunda şimdiye kadar ilginç şekilde uzak kaldığı yarış drone’u dünyasına da adım atıyor.

Drone denildiği zaman akla gelen ilk isim olmayı başaran DJI, ürün gamını son dönemde birçok farklı ürünle zenginleştiriyor. Geçtiğimiz dönemde ilk aksiyon kamerasını, eğlenceli robot tank modelini ve aynasız cihazlara özel videosu aşağıda yer alan gimball modelini duyuran firma, resmi kayıtlarda göründüğü üzere şimdi bir yarış drone’u üzerinde çalışıyor. Daha önce bu tarafta bir çözüm sunmayan firma, kısa süre önce FCC‘den “DJI FPV Air Unit” “DJI FPV Remote Controller” ve “DJI FPV Goggles” isimleri üstünden kayıtlar aldı. Bunların direkt olarak bir yarış drone’u için olduğu söylenirken, ürünlerin tasarımları ya da detayları haklarında henüz hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Ürünlerden birisini drone’un kendisi, diğerinin kontrolcü, diğerinin ise birinci derece görüş açısı getiren bir başlık olduğu söyleniyor. Peki bu yarış drone’ları normal drone’lardan farklı olarak ne sunuyor?  Yarış drone’ları inanılmaz yüksek hıza çıkabiliyor ve takla atma dahil çok seri hareket edebiliyor. Bu konuda son dönemde gördüğümüz en güzel örnek hemen aşağıdaki haberde yer alıyor;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI, yarış drone’u pazarını da domine edebilir

Modüler olacağı tahmin edilen bu drone modelinin, ne zaman tanıtılacağı da bilinmiyor. Dünya üzerinde popülerliği artan drone turnuvalarında kullanılmak üzere hazırlanacağı tahmin edilen ürün, şimdiden büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünü