reklamı kapat

POPÜLER

DJI drone

Heyecan yarattı; DJI’dan “gizemli” duyuru [Video]

Dünyanın en gelişmiş drone modellerine imza atan DJI, gizemli bir duyuru yaptı. 11 Haziran tarihinde heyecan yaratan bir ürün geliyor.

DJI’ın drone pazarındaki işleri oldukça iyi gidiyor. Drone’lara olan ilgi biraz azalmasına rağmen pazarı domine etmeye devam eden firma, biliyorsunuz birçok başka alanda da aktif olarak yer alıyor. Kısa süre önce bir video paylaşan DJI, kişileri 11 Haziran tarihli bir duyuruya hazırlıyor. Peki firmadan tam olarak ne geliyor? Bunun cevabını vermek oldukça zor çünkü yukarıda izleyebileceğiniz tanıtım videosu oldukça gizemli hazırlanmış. “Kazanmak için öğren” mottosu üzerine kurulan videonun açıklama kısmında “Kazanmaya hazırsanız, öğrenmeye hazır olun.” gibi merak uyandıran bir ibare geçiyor. Burada yapılan bazı tahminlere göre firmadan bir yarış drone’u geliyor. Bu alana hiç adım atmayan DJI, 11 Haziran tarihli etkinlikte bunu değiştirecek gibi görünüyor. Yarış drone’ları normal modellerden farklı olarak çok yüksek hızlara çıkabiliyor. Geniş hareket kabiliyeti sunan bu modeller ile burada izleyebileceğiniz gibi harika çekimler yapılabiliyor, yarış turnuvaları düzenlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI, en son karşımıza Osmo Action ile çıktı

Firma geçen ay GoPro’ya rakip ilk kamerası Osmo Action’u tanıttı. Artık çok geç giriş yaptığı bu alanda da ses getirecek firma, dediğimiz gibi yarış drone’u pazarına da giriş yapacak izlenimi oluşturuyor. Bu modelin VR başlıklara anlık olarak görüntü aktarabileceği tahmin ediliyor. Ancak bu etkinliğin arkasında tamamen sürpriz başka bir ürünün çıkma ihtimali de bulunuyor.