reklamı kapat

POPÜLER

DJI Avata

Yeni FPV drone modeli DJI Avata için ilk fotoğraflar sızdırıldı

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden DJI, yakında yeni bir drone daha tanıtacak ve bu model DJI Avata altında gelecek gibi görünüyor.

DJI, kısa süre önce detaylarına burada yer verdiğimiz Mini 3 Pro drone modeli ile ses getirdi. Firmanın geçtiğimiz yıl en çok ses getiren drone modeli ise hatırlarsınız detaylarına burada yer verdiğimiz FPV modeli olmuştu. Şirketten yeni gelen FPV drone’u ise direkt olarak DJI Avata olacak ve seçenek artık kesin olarak yukarıdaki tasarımı taşıyacak. FPV drone modelleri, bilmeyenler için normal drone’lardan farklı olarak çok daha yüksek bir hareket / uçuş kabiliyetine özel olarak geliştiriliyorlar. Takla atabilen, yüksek hıza çıkabilen ve genelde VR başlıklar ile birinci derece görüş açısıyla kullanılan bu drone’lar, yarış etkinliklerinin de merkezinde yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta da birden fazla kaynak tarafından sızdırılan yeni drone, ilk FPV modelinden daha ufak ve kaynaklara göre 500 gram seviyesinde bir ağırlığa sahip. Bu düşük sayılan ağırlığın arkasında genel olarak yüksek plastik kullanımı yer alıyor. İç mekânda uçabildiği aktarılan ürün, pervane koruyucuları ile geliyor ve söylendiği kadarıyla Mini 3 Pro ile benzer seviyede bir görüntü kalitesi taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pil ömrünün iyi olduğu aktarılan DJI Avata, halen tam olarak ne zaman tanıtılacak ya da kaça satılacak bilinmiyor. Temmuz ayında gelebileceği düşünülen modelin nispeten uygun bir fiyata pazara sunulması bekleniyor. DJI’ın bu ürün ile beraber yeni bir FPV başlık ya da kontrolcü tanıtıp tanıtmayacağını ise halen gizemini koruyor. Firmanın RS3 isimli bir profesyonel gimball satışa sunmaya hazırlandığı ve bu ürünün Avata ile birlikte tanıtılabileceği de söyleniyor.

Bu arada kısa süre önce de GoPro alanla alakalı bir adım atmıştı. Firma özel FPV drone modelleri için burada detaylandırdığımız özel kamera modelini tanıtmıştı.

DJI Avata yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın