reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Müzesi

Etkileyici Porsche Müzesi içerisinde drone ile tur atın [Video]

Dünyanın en eski ve özel otomobil firmaları arasında başı çeken Almanya merkezli Porsche, Covid-19 döneminde güzel bir video yayımladı.

Bu videoda firmanın efsane olmuş tüm modellerinin bir araya geldiği Almanya Stuttgart’ta yer alan Porsche Müzesi içerisinde drone ile ilginç bir tura çıkıyoruz. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz videoda, firmaya göre 30 binden fazla beygir gücü bir araya geliyor. Bu müzede 700’den fazla otomobil yer alıyor ve bunların 200 tanesi direkt olarak yarış için hazırlanan araçlardam oluşuyor. Normalde herkesin gidebileceği ancak Covid-19 nedeniyle kapatılmak zorunda kalınan müze, şirketin açıklamasına göre ziyaretçi olarak gidilen ve fan olarak çıkılan bir konum. Her şey yolunda giderse 9 Mart itibarıyla yeniden açılacağı aktarılan müze, gerçekten her otomobil tutkununun ölmeden önce mutlaka bir kez gitmesi ve görmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Porsche Müzesi turu dikkat çekerken, firma en son bir Taycan rekoru ile gündemimize gelmişti

Elektrikli otomobil pazarının Tesla Model S karşısına çıkan en güçlü modeli Porsche Taycan, kısa süre önce aralıksız 42 km drift / yanlama yapması ile Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdırmıştı. Sadece Çin’e özel olan Taycan RWD (Arkadan İtişli) versiyon ile kırılan bu rekor, ıslatılarak iyice kaygan hale getirilen bir zeminde elde edilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu başarıdan sonra bir Guinness Rekorlar Kitabı rekoru daha gelmişti. Bu sefer Taycan ile kapalı mekanda 165 km/s hıza çıkıldı. Bu ulaşılan hız ile kapalı mekan hız rekorunu eline geçiren araç, bu tarz ilginç denemeler ile gündemde tutulmaya devam ediliyor. Bu hıza ABD’de yer alan New Orleans Convention Center içerisinde çıkıldığı aktarılıyor ve sürecin videosu da hemen aşağıda yer alıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER