reklamı kapat

POPÜLER

Volvo P1800 Cyan

Volvo P1800 Cyan modelini karda yanlarken izleyin [Video]

Son dönemde karşımıza çıkan en özel otomobil modellerinden olan Volvo P1800 Cyan için dikkat çekici bir yanlama videosu yayımlandı.

Volvo P1800 Cyan modelini geçtiğimiz aylarda size burada tanıtmıştık. Volvo, Binek Otomobil Şampiyonu Cyan Racing ile bir araya gelerek efsane P1800 modelinin 60. yılını kutlamak adına bu aracı hazırlamış ve İsveçli üreticinin meşhur Polestar rengiyle donatmıştı. İşte bu efsane güzel görünen aracı bugün yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video gündeme getirdi. Bu videoda Volvo P1800 Cyan‘ı karda yanlarken yani drift yaparken görüyoruz. Motor sesinden tasarımına kadar her açıdan çok dikkat çekici olan ve modern ile klasiği bir araya getiren araç, hatırlamak adına gücünü güncel yarış modellerinde de kullanılan 2.0 litrelik bir motordan alıyor. S60 Polestar SC1’de kullanılan bu motor normal standartlarda 250 beygirlik güç ve 350 Nm tork üretiyor. Cyan ekibinin dokunuşuyla birlikte ise dört silindirli bu motorun P1800’de 420 beygir güç ve 455 Nm tork seviyesine çıkarıldığı aktarılıyor. Şanzıman tarafında ise özel üretim 5 kademeli manuel şanzımandan faydalanılıyor. İşte bu kombinasyon ile araç kar üstünde hayal dahi edemeyeceğimiz bir keyifle yol alabiliyor, dengeli şekilde yanlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo P1800 Cyan çok ama çok özel bir araç

Volvo P1800 Cyan’dan limitli sayıda üretilecek ve bu araca sadece çok ama çok şanslı kişiler ulaşabilecek. Çünkü modelin fiyatı tam 500 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Böyle bir araca bu fiyatı verebilecek çok fazla kişi bulunmuyor.

İLGİLİ HABERLER