reklamı kapat

POPÜLER

Re:Move Volvo Polestar

Konsept gerçek oldu; Volvo markası Polestar’dan elektrikli kargo aracı geliyor

Volvo bağlantılı elektrikli otomobil odaklı firma Polestar, geçtiğimiz aylarda gerçekten beklenmedik bir sürpriz ile karşımıza çıkmıştı.

Volvo tarafının dikkat çeken gelecek adımlarından birisi olan Polestar, endüstriyel tasarımcı Konstantin Grcic, elektrikli motosikletleriyle ünlü Cake, alüminyum alanından Hydro ve Wallpaper Magazine ile dikkat çekici bir konsept hazırlamıştı.

Bu tam olarak bir üç tekerlekli elektrikli kargo aracıydı. İlk aşamada sadece konsept olacağı yani satış gibi bir amacı olmadığı aktarılan ürün, orta kısmında istenilen hemen her yükün taşınabileceği bir alan barındırıyor ve kısa mesafeli taşıma ihtiyaçları için fazlasıyla güzel görünüyordu.

Re:Move adı verilen elektrikli araç için o zaman 280 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunacak denilmiş, aracın gövdesi tamamen geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilecek bilgisi verilmişti.

İşte bu araç başlıkta da belirttiğimiz gibi konsept olarak kalmayacak. Re:Move için ilk defa bir çalışır prototip sergileyen Volvo, modelin 25 km/s hıza çıkabileceğini ve 2.2 kWh pil paketi üzerine kurulacağını açıkladı.

Prototip sürümde daha önce söylendiği gibi 280 kg değil 180 kg yük taşıyabildiği aktarılan elektrikli kargo aracı, halen tam olarak ne zaman satışa sunulacak henüz açıklanmış değil.

Model genel olarak kısa mesafeli taşımacılık için çok güzel görünüyor ve yukarıdaki son fotoğraf içerisinde de görebileceğiniz üzere dört adet tam boyutlu otomobil lastiğini üzerinden taşıyabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo markası Polestar çok dikkat çekiyor

Firmanın elektrikli otomobil modelleri hem tasarım hem de donanımlarıyla göz doldurmayı sürdürüyor. Firma bu marka ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekiyor ve gelecek gösterimi yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Pazarın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın