reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg Polestar Volvo

Volvo destekli Polestar ve Koenigsegg arasında gizemli ortaklık

Dünyanın en önemli otomobil firmalarından Volvo‘nun elektrikli otomobillere özel alt markası Polestar ve Koenigsegg arasında gizemli ortaklık kuruldu.

Detaylarına burada yer verdiğimiz Polestar Precept konsepti ile detaylarına burada yer verdiğimiz Koenigsegg Gemera, firmaların kısa süre önce attıkları resmi paylaşımları ile tek bir karede bir araya geldi. Bu yukarıda veya aşağıda görebileceğiniz araçların ön ve arka kısımları gösteren karelerin arkasında şimdilik tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Bu fotoğrafların arkasında ne yer aldığı konusunda şu an hemen hemen kimsenin bir fikri bulunmuyor. Bu fotoğrafı Koenigsegg İsveç’in batı kıyısında ilginç bir şey oluyor. Bizi izlemeye devam edin” ibaresiyle paylaşıyor. Otomobil dünyasında büyük bir heyecan yaratan bu gelişme, bir ortak reklam çalışması gibi duruyor. Birbirlerinin tam olarak rakibi olmayan Precept ve Gemera, yine de geleceği gözler önüne seriyor olmalarıyla çok ses getiriyor. İki firmanın ortak bir otomobil için bir araya gelmiş olabileceği de söyleniyor. Burada bir elektrikli SUV duyurusu gelebilir deniyor. Ancak bu bizce şimdilik çok olası durmuyor.

https://www.instagram.com/p/CA7wBJfJEGC/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CA7wEX7lI9Z/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Polestar ve Koenigsegg ortaklığı merak uyandırırken, Polestar’ın firmanın herkese hitap eden bir modeli de bulunuyor

Temelde bir Volvo olduğunu her açıdan gösteren Polestar 2, Polestar 1 ile benzer tasarım çizgisi taşıyor. Kokpitinde geniş bir dokunmatik ekran ve dijital gösterge takımı yer alan otomobil, tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor. En son duyduğumuz kadarıyla Polestar 2, Avrupa’da yaklaşık olarak 59 bin euro fiyat etiketiyle elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

Bu da merak edenler için Polestar 1 videosu