reklamı kapat

POPÜLER

Volvo Tesla Polestar 2

Volvo markası Polestar’dan dikkat çeken Tesla açıklaması

Volvo alt markası Polestar, bir yöneticisi üstünden Tesla tarafına yönelik dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Firma rakibinin hakkını veriyor.

Volvo, Polestar markasıyla elektrikli tarafta da öne çıkıyor. Burada karşımıza en son Polestar 2 ile çıkan firma, bu aracını direkt olarak Tesla Model 3 karşısına konumlandırıyor. İşte bu bağlamda bir açıklama yapan Polestar’ın önemli isimlerinden Ian Collins, Tesla’nın “enerji verimliliği” konusunda kendileri dahil tüm sektörden daha ileride olduğunu itiraf ediyor. Bu sayede Tesla araçlar pil kapasitelerinden çok iyi yararlanarak aynı kapasitede pil taşıyan rakiplerden daha uzun menzil sunabiliyor. Tesla’nın aktif olarak kendi teknolojilerinin geliştirdiğini de aktaran Collins, bu konuda Tesla’yı geçmek için çalışmalar yürüttüklerini de aktarıyor. Tesla’nın kendilerine göre diğer birçok alanda geri olduğunu aktaran yönetici, bunların ne olduğunu ise paylaşmak istemiyor. Ancak bunların seri üretim ve üretim kalitesi konusunda olduğu tahmin ediliyor. Bu konuda çok tecrübeli olan Volvo, pazarın devleri arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo Polestar yeni otomobili ile dikkat çekiyor

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Polestar 2, tam dolu pille 440 km yol yapabiliyor. 408 beygir güç üreten tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 kWh kapasitesinde pil yer alan otomobil, genel olarak elektriğin çevikliğini konforla birleştiriyor. 2020 yılında üretime gireceği belirtilen elektrikli otomobil, açıklandığı kadarıyla 63 bin dolara satılacak. Ancak bu başlangıç fiyatı olacak. Firmanın daha sonra aracın fiyatını 40 bin dolara kadar çekeceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

490 km/s hıza çıkabilen bir elektrikli otomobil