reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf, satışa çıkacak son tasarımıyla görüntülendi

Alman otomobil devi Volkswagen’in en çok merak edilen modellerinden yeni 2020 Volkswagen Golf, satışa çıkacak son haliyle görüntülendi.

Türkiye’de de oldukça popüler olan modellerden Volkswagen Golf, sekizinci jenerasyonunun hazırlıklarını tamamlamak üzere. 7. jenerasyonunu ile birlikte 35 milyonluk satış başarısı yakalayan firma, hatırlarsınız yeni modelini kısa süre önce ağır kamuflajlı olarak görücüye çıkarmıştı. Bu sefer ise aracın “GTE plug-in hybrid” versiyonu ufak ön ve arka farları gizlemeye yönelik çıkartmalar haricinde açık açık görüntülendi. Yeni modelinde eski jenerasyona nazaran devrimsel bir tasarım değişikliği yapmayan Volkswagen, sadece biraz daha modern çizgilere geçiş yapıyor. Özellikle arka tasarımı fark yaratan yeni Golf, görüntülenen GTE prototipinde bir şarj yuvasına da sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamen elektrikli bir versiyonunun da olacağı düşünülen araç, eğer bir sorun olmazsa ekim ayında tanıtılacak ve sene sonunda satışta olacak. Otomobilin dışından çok içinde ciddi yenilikler taşıması ve modern teknolojilerden / ekranlardan sonuna kadar yararlanması bekleniyor. Bu konuda çok ciddi çalışmaların olduğu biliniyor.

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf

2020 Volkswagen Golf büyük yazılım sorunları yaşamıştı

MK8 kodlu yeni Volkswagen Golf, hatırlarsınız normalde 2019 Frankfurt otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacaktı. Daha sonra ertelenen otomobil, bu ertelemeyi yazılım sorunları nedeniyle yaşamış durumda. Şirket yetkilisi Juergen Stackmann tarafından aylar önce yapılan açıklamada aracın yazılımsal altyapısında ciddi sorunlar yaşandığı söylenmişti. O zaman daha önce hiç böylesine geniş çaplı bir yazılım sorunu yaşamadıklarını belirten Stackmann, yazılımsal olarak sağlam bir altyapının gelecek için çok önemli olduğunu belirtmişti.

Bilindiği kadarıyla yeni Volkswagen Golf, Tesla araçlar gibi kendisini uzaktan güncelleyebilecek. İşte bu altyapıda ciddi problemlerler yaşayan firma, yeni döneme girmekte oldukça zorlandı. Bir akıllı telefondan tam 10 kat daha fazla satır kodun yazıldığı otomobil için Juergen Stackmann, “kullanıcıların telefonları bozulursa çok sinirlenirler. Ancak otomobil çok daha başka ve kritik” açıklamasını da yapmıştı. Ancak şu an bu sorunların üstesinden gelindiği aktarılıyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi