reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen I.D. R

Volkswagen I.D. R’ın dünyanın en tehlikeli yolunda kırdığı rekor turu izleyin [Video]

Tamamen elektrikli pist otomobili Volkswagen I.D. R, geçtiğimiz haftalarda zorlu Tianmen Dağı yolunda rekor kırmıştı. İşte bu rekorun videosu da çıktı.

Tamamen elektrikli Volkswagen I.D. R, biliyorsunuz şu an elinde Goodwood Hız Festivali, Pikes Peak International Hill Climb ve Nurburgring Nordschleife tur rekorlarını bulunduruyor. Bunlar arasına Tianmen Dağı yolunda kırılan rekoru da ekleyen araç, daha önce böyle bir yarış otomobilinin tur denemesi yapmadığı yolu Romain Dumas kontrolünde sadece 8 dakika 38 saniyede tamamlamıştı. 99 dar virajlı yolda gerçekten inanılmaz bir sonuç elde eden yarış aracı için bir rekor videosu da geldi. Bu zorlu yolda elektriğin gücüyle adeta uçan I.D.R, video ile bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Deneme kapsamında Çin’e özel kırmızı bir kaplama ile karşımıza çıkan otomobil, yukarıda izleyebileceğiniz videoda yarış dünyasının geleceğini de gözler önüne sermiş oldu.

Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cennetin Kapısı’ndan rekor alan Volkswagen I.D. R çok güçlü bir otomobil

Kısaca tekrar hatırlamak adına toplam ağırlığı 1.100 kilogramın da altında olan araç, tam 680 beygir güç ve 650 Nm tork üretiyor. 43 kWh’lik bir bataryayı bünyesinde barındıran araç, saatte 100 kilometre hıza sadece 2,25 saniyede çıkıyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan araç, aerodinamik sistemini Porsche’den ödünç alıyor. Tam anlamıyla bir performans canavarı sayılan otomobil, kırılmadık rekor kalmayana dek durmayacak gibi görünüyor.