reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.R

En hızlıdan bile daha hızlı; Volkswagen ID.R “Evo” yolda!

Alman üreticinin tamamen elektrikli süper otomobili Volkswagen ID.R, çok yakında daha hızlı ve güçlü bir versiyon ile karşımızda olabilir.

Volkswagen ID.R, markanın uzun süre boyunca üzerine çalıştığı ve elektriğin gücü ile teknolojiyi birleştirerek ürettiği bir süper otomobil. Gerek tasarımı gerek ise elde ettiği başarılar ile dikkatleri üzerine çeken modelden yeni bir haber geldi. Buna göre hali hazırda zaten çok hızlı olan I.D R’ın daha da hızlı bir versiyonu üzerinde çalışılınıyor. İsminin “I.D R Evo” olacağını konuşulan model için teknik çalışmalarda sona yaklaşıldı. Çok konuşulan pist rekorlarını elinde tutan model, çıkışının ardından tekrar Nürburgring’de boy göstericek. Teknik detaylarla ilgili bir bilgi şimdilik paylaşılmadı ancak bildiğimiz bir şey varsa o da stantard ID.R’dan çok daha hızlı olacağı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID. R rekor kırmıştı

ID.R, 2017 yılının sonunda geliştirilmeye başlandı ve yarış otomobilinin direksiyonundaki Fransız Romain Dumas, Haziran 2018’de Colorado’daki (ABD) Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı’nda ilk rekorunu kırdı. Ardından, dinamik ikili Goodwood Hız Festivali’nde (GB) elektrikli otomobil rekorunu kırdı. Dumas, 2019’da ID.R ile üç rekora daha imza attı: ID.R Nürburgring Nordschleife’de elektrikli bir otomobille atılan en hızlı tur rekorunun yanı sıra Goodwood ve Çin’deki Tianmen Dağı’nda genel pist rekorunu da elinde bulunduruyor. Anlayacağınız model rekorları egele bile edebilir!

İlginizi çekebilir

Yeni Seat Leon Tanıtımı