reklamı kapat

POPÜLER

Phase One XT kamera sistemi
Phase One XT kamera sistemi
Phase One XT kamera sistemi

Görüntülemede uç nokta: Phase One XT kamera sistemi

Üst düzey fotoğraf makinesi pazarının, orta format dünyasının öncü isimlerinden Phase One, karşımıza yeni XT kamera sistemi ile çıktı.

Orta format fotoğraf makineleri uzun yıllardır profesyonellerin gözdesi olan Phase One, daha çok stüdyo içerisinde kullanıma yönelik çözümler hazırlıyordu. Makineleri genelde oldukça büyük ve ağır olan firma, bunu yeni XT kamera sistemi ile değiştiriyor. Özellikle manzara fotoğrafçılarını etkilemeyi hedefleyen sistem, firmanın diğer modellerine oranla her zaman taşınabilecek bir gövdeyle geliyor. Bu sistem şu an 150 megapiksel ya da 100 megapiksel sensörlü versiyonları bulunan IQ4 arka bölümü, ana gövde ve Rodenstock tarafından üretilen üç farklı lensten oluşuyor. Bu lenslerin HR Digaron-S 23mm F5.6, HR Digaron-W 32mm F4 ve HR Digiron-W 70mm F5.6 olduğu aktarılıyor. Lenslerin hepsinde “X-Shutter” olarak geçen elektromanyetik perde sistemi bulunuyor. Burada 60 ila 1/1000 saniye arası enstantane değeri kullanılabiliyor. Modüler yapıda olan yani parçalarına ayrılabilen sistem, özel perspektif ayarları da getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Phase One XT kamera sistemi hayalleri süsleyecek

Ancak birçok kişi için modelden hayalden öteye geçemeyecek. Çünkü sistemin sizin seçeneğiniz bir lens ve 150 megapiksellik IQ4 ile fiyatı tam 56.990 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin Türkiye’ye gelmesi özel siparişler haricinde beklenmiyor. Çok kısıtlı bir profesyonel kesime hitap eden yeni XT kamera sistemi, yine de ses getiriyor.

İlginizi Çekebilir

102 megapiksellik dev orta format aynasız Fujifilm GFX 100

İLGİLİ HABERLER