reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

The Incredible Hulk bonus sahnesindeki Iron Man gerçeği

Marvel Sinematik Evreni’nde herkesin görmezden gelmeyi tercih ettiği The Incredible Hulk filminde Iron Man sürprizli bir bonus sahne yer alıyordu. Bu sahneye dair enteresan bir gerçek ortaya çıktı.

Başrolünü Edward Norton’un üstlendiği The Incredible Hulk normalde Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan işlerden biri olacaktı. Fakat bu hikaye Edward Norton’un ayrılması ve Mark Ruffalo’nun gelişiyle birlikte herkesin bildiği fakat görmezden geldiği bir iş halini aldı. Hulk’ın orijin hikayesini seyrettiğimiz bu filmde herkesi şaşırtan bir bonus sahne yer alıyordu. Bahsi geçen sahnede William Hurt’ün hayat verdiği General Ross’u bir barda içerken görüyoruz. Ardından Tony Stark mekana geliyor ve üstü kapalı şekilde Hulk hakkında konuşuyor. “Bir ekip kurmaya hazırlanıyoruz” diyerek Avengers’a işaret ediyor. Böylece The Avengers öncesi izleyicileri heyecanlandıran sürprizlerden birine imza atılmış olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man ve General Ross sahnesi

Uzun yıllar ardından ortaya çıktı ki, Marvel stüdyoları bu bonus sahne için herhangi bir senaryo veya diyalog hazırlamamıştı. William Hurt ve Robert Downey Jr. bonus sahne isteği üzerine bir araya geldi. İkiliye bu sahnede karakterlerine uygun gördükleri şekilde konuşabilecekleri söylendi. Böylece William Hurt ve Robert Downey Jr. heyecan uyandıran bonus sahnede tamamen doğaçlama yapmış oldu. Ortaya çıkan sonuç birazcık garip olsa da, o dönemde Marvel hayranlarını heyecanlandırmaya yetmişti.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı