reklamı kapat

POPÜLER

hulk

Edward Norton’dan seneler sonra gelen Marvel ve Hulk açıklaması

The Incredible Hulk’ın başrolünü üstlenen Edward Norton seneler sonra Marvel ve Hulk sessizliğini bozdu. Neden yola devam etmekten vazgeçtiğini açıkladı.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni‘nin temellerini atan iki yapım var. İlki Iron Man, diğeri ise The Incredible Hulk. Fakat Edward Norton’ın Hulk ile yola devam etmek istememesinin ardından The Incredible Hulk görmezden gelinen bir film oldu. The Avengers için yeni bir oyuncu seçildi. O zamandan beri rolde Mark Ruffalo’yu seyrediyoruz. Herkes Edward Norton’ın MCU’dan neden ayrıldığını merak ediyordu. Tecrübeli oyuncu uzun yılların ardından bu konu hakkında New York Times‘a konuştu.

Edward Norton’ın zorlu Hulk kararı

“Hulk’ın çizgi romanlarını gerçekten çok seviyorum. Bu çizgi romanların mitsi bir yanı olduğunu düşünüyorum. Christoper Nolan’ın Batman üçlemesiyle yaptıkları bizim için de bir yol olacaktı. Uzun, karanlık ve ciddi. Tüm bunları barındıran bir karakter varsa o da Hulk’tı. Tam anlamıyla bir özgürlük efsanesi. Ortadaki fikir şuydu. İki film çekecekti. Bunlardan ilki orijin hikayesi olacaktı. İkincisinde Hulk bilinçli bir hayalperest olacak ve kendisine olanları kaldırabilecek hale gelecekti. Marvel ‘biz de bunu istiyoruz’ demişti fakat sonradan istediklerinin bu olmadığı ortaya çıktı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buradan anlıyoruz ki Edward Norton, Bruce Banner‘ı canlandırmak için imza atarken çok farklı bir yapımda rol almayı bekliyordu. Sonradan değişen planlar tecrübeli oyuncunun yola devam etmeme kararı almasına neden oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı