reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Thor Ragnarok filmindeki The Incredible Hulk göndermesi

Chris Hemsworth ve Mark Ruffalo’yu buluşturan Thor Ragnarok filminde The Incredible Hulk göndermesinin yer aldığı fark edildi. Bu göndermenin amacı aslında o hikayenin hala Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olduğunu göstermek olabilir.

Advertisement

Bildiğiniz gibi The Incredible Hulk aslında Marvel Sinematik Evreni’nin temellerini atan filmlerden biri. Iron Man’in hemen ardından Bruce Banner’in orijin hikayesini gördük. Fakat bu film hem hayranların istediği gibi olmadı, hem de Edward Norton Hulk karakterini bırakma kararı aldı. The Avengers gelene kadar bu karar büyük bir problem yaratmasa da, kahramanlarımızın bir araya geleceği dönemde karakter için yeni bir oyuncu seçimi yapıldı. O zamandan bu yana da Bruce Banner rolünde Mark Ruffalo’yu görüyoruz. Bu önemli oyuncu değişikliği pek çok izleyicinin The Incredible Hulk’ı görmezden gelmesine neden oluyor. Marvel ise bu yapımın hala MCU’nun önemli işlerinden biri olduğuna işaret ediyor.

The Incredible Hulk filminin izleri

Zeophore isimli Reddit kullanıcısı Thor Ragnarok filmindeki The Incredible Hulk’a gönderme yapıldığını fark etti. Ragnarok’ta Hulk’ın göğsünde yuvarlak bir yara izi görülüyor. Önceki filmlerde yer almayan bu detay 2008’de vizyona giren The Incredible Hulk’ta yer alıyordu. Abomination’a karşı mücadele veren kahramanımız bir ara köşeye sıkışıyordu. Abomination dirseğini Hulk’ın göğsüne bastırarak onu yaralıyordu. The Avengers’ta ve diğer filmlerde görülmeyen bu yaraya Thor Ragnarok’un yer verildi. Bu kararın filmin görsel efekt ekibi tarafından alındığı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı