reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Apple’ın merak edilen takip aksesuarının adı ortaya çıktı

Apple tarafından 13 Eylül etkinliğinde tanıtılması beklenen ancak tanıtılmayan takip aksesuarı hakkında iOS 13.2 içerisinde isim bilgisi ortaya çıktı.

Tile benzeri Apple takip aksesuarı, iOS 13.2 kodlarına göre direkt olarak AirTag olarak isimlendirilecek. Açıkça görülen bu isim, büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Peki bu ürün hakkında neler biliyoruz? Ürün söylendiği kadarıyla gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11 modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag resmi olarak yarın tanıtılabilir

Apple’ın “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, yakındaki cihazlardan iCloud eşleştirmesi yapacak ve büyük ihtimalle ses de çıkarabilecek. GPS üstünden sürekli takip amacı bulunmayan aksesuar, konulduğu objeden uzaklaşıldığı zaman anlık olarak “unuttun” bildirimi alınmasına imkan tanıyacak. Resmi olarak 29 Ekim tarihinde lanse edileceği iddia edilen takip aksesuarı, bakalım tam olarak nasıl çıkacak?

İlginizi Çekebilir

Kamerası ses getiren iPhone 11 Pro Max