reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro kablosuz kulaklık

AirPods Pro kablosuz kulaklık tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri [Video]

Teknoloji devi Apple, dakikalar önce beklenen kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro üzerindeki tüm perdeyi kaldırdı. İşte modelin Türkiye fiyatı dahil tüm özellikleri;

Uzun yıllardır hayatımızda olan AirPods’un “Pro” takılı yeni versiyonu Apple AirPods Pro, resmi olarak karşımızda bulunuyor. Mevcut AirPods’tan farklı olarak kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, bu açıdan biraz daha farklı bir tasarıma sahip. Hazırlanan sızıntılardan daha güzel görünen kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Kulak içi formundan dolayı yalıtımı yüksek olan model, bunu gürültü engelleme ile birleştirerek sizi çevrenizden tamamen ayırabiliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kablosuz kulaklık, beraberinde üç farklı silikon uç ile geliyor. Böylece her kulak tipine tam oturabilen model, temelinde gelişmiş Apple H1 çipini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, normal AirPods’tan daha yüksek ses kalitesi getiriyor. Burada özellikle bass konusunda çok ciddi bir artışın olduğu söyleniyor. Suya ve tere karşı dayanıklı olan kulaklık, elbette telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Sadece beyaz renkte hazırlanmış olması birçok kişiyi üzecek modelin, kulaklık kısımları aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar pil ömrü sunuyor. Gürültü engelleme kapatıldığı zaman süre 5 saate kadar çıkabiliyor. Şarj haznesiyle ise Pro’nun toplam kullanım ömrü tam 24 saat seviyesine kadar yaklaşıyor. Modelde bir Adaptif EQ sistemi de bulunuyor. Bu sistem tutarlı ve zengin bir dinleme deneyimi için müziği kulağınızın şekline uygun bir biçimde otomatik olarak ayarlıyor. Haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen modelin, H1 sayesinde “Hey Siri” komutuyla hızlı etkileşim sunma özelliği de bulunuyor.

AirPods Pro kablosuz kulaklık
AirPods Pro kablosuz kulaklık
AirPods Pro kablosuz kulaklık

AirPods Pro ucuz bir kablosuz kulaklık değil

En azından Türkiye için durum böyle. Modelin yurt dışı fiyatı 249 dolar, Türkiye fiyatı ise 1.899 TL seviyesinde. Kulaklık yurt dışında 30 Ekim tarihinde elde edilebilir olacak.