reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Passat

“Türkiye tesisi beklenmeyebilir”; Volkswagen Passat üretimi için yeni adres iddiaları

Almanya merkezli olarak son dakika ajanslara düşen iddialarda, Volkswagen Passat üretimi için acil bir karar alınması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Volkswagen Passat, Türkiye’de açılacak olan tesis üzerinden bir süredir doğrudan yerel basının gündeminde kendisine yer buluyor. Yatırımın kesinleşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın araç envanterlerinde tercih edilmesini için talimat vermesiyle iyice yükselen bu ritm son birkaç haftadır inişli çıkışlı seyretiyor. Suriye’deki operasyondan kaynaklı olarak yatırımı beklemeye alan Volkswagen cephesi her ne kadar “alternatif aramıyoruz” açıklaması yapsa da, özellikle Alman basınında her gün farklı iddialar gündeme getiriliyor. Almanya’nın Emden kentinde yer alan tesisini 2022’ye kadar tam elektrikli modeller için dönüştürme arifesinde olan şirket, yerel basına göre Passat için acil bir karar vermek zorunda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Passat için Slovakya iddiası

Automobilwoche kaynaklı olarak gündeme getirilen haberde Passat’ın Türkiye yerine üretimi için işaret edilen yer Slovakya’nın Bratislava kenti gösteriliyor. Skoda’nın merkezli olarak bildiğimiz bu bölge içerisinde Touareg ve Q7 gibi modellerin üretilmiş olması da şu anda iddaları destekleyen en büyük argüman olarak nitelendirilmekte. Haberin genel olarak iki bölümden oluştuğunuz söyleyebiliriz. İddiaların ikinci kısmında ise merkezi Skoda Karoq oluşturuyor. Buna göre markanın Karoq üretiminin Türkiye’deki yeni tesis yerine Bratislava’ya taşınmasına karar verdiğini de net bir şekilde yansıtması dikkat çekiyor. Türkiye’deki yatırımın askıya alınmasıyla Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi diğer Doğu Avrupa ülkelerinin yatırım umutları hala tazeliğini koruyor.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf tanıtıldı; işte teknik özellikler