reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Turagay’dan Volkswagen yatırımı açıklaması

Düzenlenen özel bir toplantı kapsamında kendisine yöneltilen Volkswagen yatırımı sorusuna cevap veren Rıza Turagay, ortada bir sorun olmadığına işaret etti.

Volkswagen cephesinin Suriye merkezli yürütülen operasyondan ötürü yatırımda çekimser tavır sergilemesi şu sıralar tüm dünyanın gündemin. Bugün itibarıyla askıya alındığına dair detayların varlığında ilerleyen süreçte, iki yeni ülkenin yatırıma talip oluşu işleri iyice karmaşık hale getirdi. Son gelişmelerin ardından üst düzey Türk yetkililerden açıklama beklenirken, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay‘dan konuyla ilgili ilk detaylar geldi. İstanbul’da düzenlenen bir toplantı kapsamında basın mensuplarının sorularına cevap veren Turagay, yatırımın geleceğinde bir problem görmediğini ifade ederek bir nebze de olsa tansiyonun düşmesine yardımcı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Volkswagen yatırımı durdurmuş değil”

Anadolu Ajansı kaynaklı olarak servis edilen açıklamanın detaylarına baktığımızda, Rıza Tuna Turagay’ın bir gazetecinin sorusu üzerine görüşünü beyan ettiğini görüyoruz. Gazetecinin; “Volkswagen’in (VW) Türkiye’ye yapacağı yatırımı ertelediği, hatta iptal ettiği iddiasına ilişkin” sorusu üzerine Turagay şunları kaydetti; “VW, şu anda yatırımı durdurmuş durumda değil. Bunu net bir şekilde ortaya koyalım. VW yatırımı devam edecek. Şirket kuruldu biliyorsunuz. Bir ‘on hold’a (beklemeye) alınmış durumda, o da mevcut konjonktürden kaynaklanan bir şey… Bununla ilgili sürekli spekülasyonlar çıkarılması da aslında hoş değil. Sonuçta şirketin yönetim kurulu bir karar almış. O karar çerçevesinde şirket de kurulmuş, gerekli adımlar da atılacak. Ben orada bir olumsuzluk görmüyorum.

İlginizi çekebilir

Yeni Volkswagen Passat