reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Türkiye yatırımı

Volkswagen Türkiye yatırımı için açıklama geldi

 - Güncelleme: 01 Temmuz 2019 16:06

Alman otomobil devi Volkswagen, uzun süredir Türkiye’ye yapılması beklenen yatırım üzerinde son çalışmalarını yapıyor. Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Volkswagen grubunun hayata geçirmeye hazırlandığı yeni üretim tesisi bir süredir Türkiye piyasasının da önemli gündem maddesi. Ağırlıklı olarak Skoda modellerinin üretilmesi beklenilen bu yeni tesisin ülkemizi ilgilendiren temel noktasıysa, ev sahipliği yapabilme potansiyeli. Türkiye ile birlikte Bulgaristan arasında verilmesi beklenen yatırım kararı sürecinde, hükümet tarafından da doğrudan Alman otomobil devi ile görüşmeler yapılmış ve teşvik başta olmak üzere markanın ülkedeki kullanıcı potansiyeline vurgu yapılmıştı. Görüşmelerin olumlu geçtiği şu an elimizde olan bilgiler arasında. Volkswagen Türkiye yatırımı ile ilgili Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, yatırımın hem Türkiye hem de Balıkesir için önemini vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye yatırımı için en müsait il Balıkesir

Canbey; “Balıkesir, Türkiye’nin göz bebeğidir. Nüfusuyla, arazisiyle, ulaşım imkanlarıyla yatırım için çok uygun olan ilimiz her anlamda yüksek potansiyele sahiptir. Dünyanın en büyük otomotiv markalarından biri olan Volkswagen’in Türkiye’ye gelerek üretim yapacak olması, fabrikanın kurulacağı bölge için çok değerli bir fırsat anlamına gelmektedir. Bu büyük yatırımı şehrimize istiyoruz. Balıkesir konumu ve imkanlarıyla fırsatlar sunuyor. Volkswagen Türkiye yatırımı yatırımı için en müsait il Balıkesir’dir. Ülkemizin otomotiv sektöründeki geçmişi ve otomotiv yan sanayisindeki kuvvetli yapısı yatırım yapacak şirket için de bir fırsat anlamını taşımaktadır. Bu bağlamda Balıkesir bahsettiğimiz fırsatların en değerlisidir. 1,3 milyar avroluk yatırım için Türkiye’yi tercih eden otomotiv devinin, ülkemizin yatırım için en kıymetli yerlerinden olan, gelişime açık, imkanları bol olan şehrimizi seçmesi ve hem ülkemize hem de Balıkesir’e bu önemli yatırımın kazandırılması için el birliğiyle çalışacağız.” dedi.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı