reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T-Cross

Ailenin en küçüğü Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Resmi sonuçlar içerisinde elde ettiği yüksek dereceler, Volkswagen T-Cross için sınıfındaki rakipleriyle olan macerasında belirleyici olabilir.

MQB A0 platformu üzerine geliştirilen ürün gamının giriş seviyesinde konumlandırılan Volkswagen T-Cross, geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan yeni isimlerden birisiydi. Citroen C3 Aircross ve Nissan Juke ile karşılaşmak üzere asfalta inan model, sınıf gereği dinamik karakteriyle dikkat çekmeyi de başarmıştı. Euro NCAP‘in Renault Clio, Toyota Corolla ve Toyota RAV gibi modellerle birlikte aynı yelpazede açıkladığı çarpışma testi sonuçlarında kendisine yer bulan T-Cross, elde ettiği derecelerle de akılda kalmayı başaracak gibi görünüyor. Dört farklı kategoride elde ettiği derecelerin bir araya gelmesiyle beş yıldıza layık görülen araç, yetişkin yolcu korumasında yüzde 97 gibi ciddi seviyeye ulaşmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NCAP verileriyle Volkswagen T-Cross

Paylaşılan beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde Volkswagen T-Cross’un; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 97, çocuk korumasında yüzde 86, yaya korumasında yüzde 81 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 80 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Derece kapsamındaki bu verilerin, açıklanan bu son yelpaze araçlar içerisindeki en yüksek nitelikleri barındırdığını da özellikle belirtmek gerekiyor. Detaylı çarpışma testi videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.