reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Taigo Euro NCAP

Volkswagen Taigo; Türkiye satışları başlayan modelin çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Mart ayıyla birlikte Türkiye satışları başlaya Volkswagen Taigo, potansiyel alıcıların dikkatini çekecek çarpışma testi sonuçlarına sahip.

Advertisement

Volkswagen’in Temmuz 2021’de lanse etmesiyle birlikte Coupe SUV pazarına da giriş yaptığı Taigo, pazardan daha fazla pay alma potansiyeliyle sokaklara çıktı. Avrupa pazarı sonrasında mart ayı itibarıyla Türkiye’de de satışa sunulan model, ülkemizde üç farklı versiyonla tercih edilebiliyor. 515.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla listelerdeki yerini alan Volkswagen Taigo, baz versiyonundan itibaren sunduğu standart donanım özellikleriyle dikkat çekmişti. Euro NCAP tarafından bugün itibarıyla çarpışma testi sonuçları açıklanan model, elde ettiği dereceyle doğrusunu söylemek gerekirse pek çok kişi gibi bizi de şaşırtmadı. Dört farklı kategorinin ortalamasında beş yıldızı evinde götüren Taigo, potansiyel alıcıların kafasındaki önemli bir soru işaretini daha ortadan kaldırmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Taigo detaylı çarpışma testi sonuçları

Testlerde ortalamada beş yıldızla değerlendirilen Taigo’nun detaylarına baktığımızda; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 94, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 71 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 70 oranında derecelendirmeye layık görüldüğü bir tablo söz konusu. Taigo özellikle yetişkin ve yolcu koruma tarafındaki yüksek puanıyla testlerde öne çıkan modellerden birisi olacak. Araçla ilgili merak ettiğiniz detaylı özelliklere haberimizden ulaşabilirsiniz.