reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Bayon Euro NCAP

Türkiye’de üretilen Hyundai Bayon için Euro NCAP çarpışma testi sonuçları geldi [Video]

Erişilebilir fiyatlarıyla pazarın kısa sürede sevilen modellerinden biri haline gelen Hyundai Bayon cephesinin güvenlik sonuçları da artık masada.

Hyundai’nin Türkiye’deki üretim macerasında içerisinde bulunduğu segment gereği bir ilk olan Bayon, pazara göre erişilebilir niteliklerdeki fiyatıyla dikkat çekiyor. Satışlarının başladığı ilk günlerde kısa sürede stokları bitme noktasına gelen Hyundai Bayon, kullanıcıların beklentileri karşılamada sorunsuz seviyede. Euro NCAP’in kısa süre önce duyurusunu gerçekleştirdiği listeyle birlikte modelle ilgili önemli bir bilinmez da açığa kavuşmuş oldu. Bizim de merakla beklediğimiz çarpışma testlerine alınan Bayon, standart donanımlarıyla güvenlik bazında dört yıldız ile derecelendirildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Bayon çarpışma testi sonuçları

Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçlarında küçük SUV sınıfı içerinde değerlendirilen yeni Bayon, standart paketiyle ortalamada dört yıldız almış durumda. Bu dört yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 76, çocuk korumasında yüzde 82, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 67 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz.