reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Ioniq 5 Euro NCAP çarpışma testi

Hyundai Ioniq 5; Avrupa’yı kasıp kavuran elektrikliye çarpışma testinden tam not [Video]

Euro NCAP’in bugün açıkladığı çarpışma testi listesinde yer alan Hyundai Ioniq 5, zengin standart donanımlarının da etkisiyle beş yıldıza layık görüldü.

Hyundai’nin elektrikli otomobil ürün gamını oluşturmaya başladığı yeni nesil Ioniq ailesinin ilk temsilcisi olan Ioniq 5, tanıtıldığı ilk günden beridir ilgi odağı konumunda. Teknik niteliklerinin yanında tasarım dinamikleriyle de adeta markayı başka bir noktada temsil eden model, Avrupa pazarında da ilk testlerden aldığı olumlu geri dönüşleriyle de dikkat çekiyor. 2022 içerisinde Türkiye’ye gelmesini beklediğimiz Hyundai Ioniq 5 için güvenlik anlamında merak edilen çarpışma testi sonuçları da bugün itibarıyla resmiyete kavuştu. Tucson ve Bayon ile birlikte aynı anda açıklanan sonuçların ortalamasında beş yıldıza layık görülen model, tasarımı ve teknolojileri kadar güvenlik nitelikleriyle de tam not alıyor. Modelle ilgili merak ettiğiniz detaylı özelliklere haberimizden ulaşabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Ioniq 5 çarpışma testi sonuçları

Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçlarında küçük aile aracı sınıfı içerinde değerlendirilen Ioniq 5, standart paketiyle ortalamada beş yıldız almış durumda. Bu beş yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 88, çocuk korumasında yüzde 86, yaya korumasında yüzde 63 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 88 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR